Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jeden den v Lyonu

Lyon - hlavní město francouzského regionu Rhône-Alpes a důležité průmyslové centrum, jehož zvuk je spojen především s výrobou obřích airbusů. Díky své ideální poloze je také významným dopravním uzlem a křížovatkou. I přesto nabízí Lyon svým návštěvníkům neuvěřitelné množství unikátních památek, které lákají turisty z celého světa.

Na návštěvu Lyonu je třeba si vyhradit několik dní. Jedině tak poznáte skutečné kouzlo města s více než dvoutisíciletou historií. Pokud vám to vaše časové možnosti nedovolí, věnujte alespoň jeden den toulkám po jeho nejstarších a nejzajímavějších místech.

Vieux Lyon (Starý Lyon) patří mezi největší renesanční čtvrti v Evropě. Rozprostírá se na levém břehu řeky Saone a skýtá na třista nádherných paláců a domů, pocházejících z 16. a 17. století. Jeho stěžejní část tvoří tři významné církevní stavby – katerdrála sv. Jana s orlojem, středověký kostel sv. Pavla s nezaměnitelnou zvonicí a kostel sv. Jiří. Mezi nejvyhledávanější světské stavby pak patří radnice, palác Gadagne či Dům advokátů. Procházky mezi renesančními paláci, gotickými domy a klenutými průčelími patří k těm největším zážitkům, které si z Lyonu odvezete. Ale nechybělo málo a dnes bychom nemohli vstřebávat středověkou atmosféru města a kochat se pohledem na tyto architektonické skvosty. Za jejich záchranu se zasloužila především místní asociace „Renaissance du Vieux Lyon", které se podařilo přesvědčit Ministerstvo kultury, aby nad město vztáhla ochrannou ruku. Vždyť právě pro svou historickou jedinečnost byl Lyon v roce 1998 zařazen i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Ze staré čtvrti můžete vyjet lanovkou na horu Fourvière, odkud si vychutnejte výhled na místa, která jste právě navštívili. Zde se nachází i hlavní dominanta města - katedrála Notre Dame-de-Fourviére, která je dodnes považována za typický a významný příklad francouzské architektury 19. století a to i přestože si pro své čtyři masivní věže vysloužila poněkud nelichotivou přezdívku „Obrácený slon“. Ani vrchol kopce, na kterém katedrála vyrostla, nebyl vybrán náhodně. Fourvière patřil již odpradávna k uctívaným náboženským místům, kam se mnozí uchylovali se svými modlitbami. Dnes je čtvrť Fourviére vyhledávána především pro rozsáhlé archeologické naleziště pozůstatků z dob římské civilizace. Ani vy při své návštěvě zdejší římské divadlo a muzeum vykopávek nevynechte.

Air France provozuje z Prahy do Lyonu pravidelné lety. Mnohé cestovní kanceláře sem nabízejí i zájezdy na prodloužený víkend. Pokud se rozhodnete cestovat autem po vlastní ose, pak nezbývá, než vám popřát šťastnou cestu, neboť vás čeká 1100 kilometrů.

Článek byl zobrazen 9 508 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie