Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lyžařské středisko LA NORMA ve Francii očima jeho ředitele

Lyžařské středisko La Norma v Savojských Alpách je velmi oblíbené pro svou rodinnou atmosféru i kvalitu lyžařských tratí. Na novinky, které se odehrály v průběhu roku 2017, jsme se zeptali přímo manažera a ředitele společnosti Sogenor pana Marcuse Schlatmanna.

La Norma patří mezi menší francouzská střediska v horském masivu Maurienne, nečekejte obří komplex typu La Plagne nebo Les Arcs. Malebná vesnice La Norma se rozkládá na sedmi stech hektarech v národním parku La Vanoise ve výšce mezi 1 350 a 2 750 metry nad mořem, nedaleko městečka Modane, kam se lze dojet autem, autobusem i rychlovlaky TGV. Z Prahy je středisko vzdáleno asi 1090 km, z Brna 1240 km.

Doporučujeme: Aktuální nabídka zájezdů do střediska La Norma

Společnost Sogenor vznikla v roce 1989 a dnes se stará o pronájem 135 apartmánů ve středisku La Norma a také o provozování všech vleků ve středisku.

lyžování La Norma

Co nového mohou klienti od letošního roku využít ve středisku? Plánujete nějaké další investice do budoucna?

Do letošního roku jsme vyměnili ve středisku skoro všechny vleky. Máme nových 6 pom, dvě sedačky jsou po renovaci (L´Arlette, La Repose) a jedna je úplně nová (Le Carrelet). Z celkového počtu 12 vleků a pom máme v roce 2017 devět nových.

Zůstává nám ještě jedna veliká investice, renovace hlavní kabiny, která vede od dolní stanice do 2 000 m n m. Tuto investici budeme realizovat v rámci dvou let. Taktéž plánujeme renovaci sedačkové lanovky na Le Clot, která však není až tolik vytížená, čili tato investice bude realizována někdy v budoucnu. Avšak na této sedačce jsme vyměnili sedáky a vzhledem k tomu, že životnost vleků je cca 30let, není potřeba tuto sedačkovou lanovku ještě měnit.
Máme zde ještě renovovanou sedačkovou lanovku na Norma II., která se datuje do roku 2007. Letos jsme na ní taktéž vyměnili sedáky.

lyžování La Norma

Připravujeme ještě obnovu kabiny Le Mezelet přibližně za 2 roky a sedačkové lanovky Le Clot za 10let. Do roku 2035 by již neměly být potřeba další investice.

Sjezdovky zůstanou takto, jak jsou rozložené. Myslím si, že máme sjezdovku pro každého, od zelených po černé, v lese i na otevřených pláních. Celkový počet je 7 zelených, 7 modrých, 11 červených a 2 černé sjezdovky v celkové délce 65 km.

lyžování La Norma

Klienti, kteří navštěvují středisko pravidelně, si také všimli většího množství sněžných děl.

Ano, zakoupili jsme 12 nových sněžných děl, která jsou žlutá a docela viditelná. Je to nová generace nízkotlakových sněžných děl, která vyrobí větší množství sněhu a mohou začít pracovat již na vyšších teplotách, než děla dosavadní, která mohla pracovat až od -4 st.C.

Vidím, že máte dost sjezdovek a míst připravených pro děti a lyžaře-začátečníky.

Pro děti je ve středisku připraven dole u kabiny bobový park. Dále sněžný park a tematický „Gulli“ park s atrakcemi v blízkosti oblasti St. Joseph. Tento tematický park je mezi dětmi ve Francii velmi oblíbený.
Pro děti i začátečníky jsou pak připraveny sjezdovky v dolní části lyžařského areálu nebo před restaurací Le Grizli.

Nabízíte návštěvníkům ve středisku i jinou zábavu kromě lyžování?

Pro všechny je týden co týden k připraven intenzivní animační program. Začínáme již v neděli uvítacím přípitkem zdarma a informacemi o tom, co vše v týdnu mohou klienti ve středisku využít.

K bezplatným aktivitám patří tzv. sumo bitva, turnaj ve stolním tenise, možnost vyzkoušet si biatlon, tančení pro děti s místním maskotem Timem, závody v bobování, divadelní představení pro děti, pokrový turnaj, karaoke večer, fotbálek na sněhu, kluziště či hokejový turnaj a další.

K placeným atrakcím patří návštěva pivovaru a barokního kostela dole ve vesnici, pevností v údolí, skákací hrad, trampolíny, skoky do nafukovacího vaku, jízdy na čtyřkolkách.

lyžování v La Norma

Proč by klienti měl navštívit právě vaše středisko? Co je Vašim hlavním lákadlem La Normy?

1. Středisko pro každého
Jsme středisko zaměřené hlavně na rodiny s dětmi. Máme však také nabídku pro mladé lidi, páry i starší klientelu. Pro mladé je zde k dispozici sněžný park s překážkami a možnost lyžování ve volném terénu. Pro starší generaci nabízíme několik tras pro pěší turistiku či sněžnice.


Kliknutím na mapu zobrazíte mapu v plné velikosti

2. Výborná dopravní dostupnost
Středisko je v blízkosti dálnice, hlavního nádraží v Modane, kde staví TGV rychlovlaky, a proto je zde velmi dobrá dopravní dostupnost. V blízkosti máme také vetší nákupní centra, která jsou ve městech Fourneaux a Modane, 10min od nás.

3. Bezpečné místo bez aut
Samotné centrum střediska je zónou bez aut. Automobily můžete pohodlně zaparkovat v našich prostorných několikapatrových podzemních garážích, které jsou zdarma. Díky tomu, že v centru střediska auta nejezdí, je toto místo bezpečné pro Vaše děti, můžete je bezstarostně pustit ven. Celkově je centrum vesnice umístěno na malém prostranství, takže je velmi kompaktní a bezpečné.

4. Slevy na další lyžařské areály
Spolupracujeme se 4 dalšími lyžařskými středisky v Maurienském údolí – Valfrejus, Aussois, Val Cenis a Bonneval sur Arc, se kterými jsme propojení v rámci tzv. Eski-Mo skipasu. Do každého střediska mohou klienti v týdnu zavítat na jednodenní lyžování. Za symbolickou cenu 25 eur si mohou minimálně 6denní La Norma skipas rozšířit na tato střediska. Doprava do středisek je zajištěna místními skibusy, každý den do jednoho střediska. Tato doprava je již v ceně Eski-Mo skipasu. Klienti mohou této dopravy využít, nebo se mohou dopravit svými auty. Střediska jsou rozmístěna v okruhu od 15 km vzdáleného Aussois či Valfrejus, do nevzdálenějšího Bonnevalu Sur Arc, který je 40 km od La Normy. Celkem tedy mohou využít více než 300 km sjezdových tratí.

lyžování La Norma

Dále mají klienti možnost využít lyžování ve středisku Val Thorens, do kterého mají s našim 6denním La Norma skipasem slevu 60 %. Středisko je spojeno s Maurienským údolím kabinou Les 3 Vallees Expres, která vyjíždí z vesnice Orelle, vzdálené 16 km od La Normy. Zde můžete využít až 140 km sjezdových tratí a podívat se do ultramoderního střediska, které je součástí jedné z největších lyžařských oblastní na světě, tzv. Tří Údolí. A nezapomeňte na překrásnou vyhlídku na horu Mont Blanc.

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

další fotografie

Léto v La Normě

Viděla jsem, že nabízíte i letní dovolenou. Co vše je zde k dispozici?

V letní sezoně, v době letních prázdnin v červenci a srpnu, máme každý týden nějak tematicky zaměřený. Je zde například country týden, astronomický týden, týden zaměřený na divadlo a kabaret či sportovní týden.

Klienti mohou využít tzv. „Cosy“ pasu, což je taková obdoba zimního skipasu, avšak tento pas je zaměřen na letní aktivity, jako pronájem tenisových kurtů, ekologického kluziště, vstup do přírodního bazénku, jízdy lanovkami nahoru s možností vyvezení horských kol. Mohou podnikat pěší nebo cykloturistické výlety.

Dole v údolí se nachází lanový park, mohou se zde lézt také ferraty (zajištěné cesty), je možnost navštívit pevnosti z přelomu 14 – 18 st. V blízkosti je také Italské město Torino (česky Turín), kam je možno vyjet na jednodenní výlet.

Co tedy dodat na samý závěr?

Rád bych se ještě zmínil, že Češi jsou podle počtu návštěvníku v našem středisku na vysokém a ceněném druhém místě! Je to jistě způsobeno příznivou cenou, za kterou mohou ubytování v našem středisku získat a skvělou letitou spoluprací s cestovní kanceláří Beta Tour, která k nám české klienty exkluzivně přiváží.

Náš tip:

Zájezd do La Normy koupíte výhradně u CK Beta tour
8 denní skipas, 7x ubytování, luxusní bus již od 6970 Kč/osobu

Děkuji za rozhovor panu Marcusu Schlatmannovi, manageru a řediteli společnosti Sogenor, La Norma, Francie.


La Norma

Autorka rozhovoru: Ing. Lenka Laus, delegátka CK Beta tour ve středisku La Norma

- PR článek -

Článek byl zobrazen 16 520 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie