Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Montagnette – krajina vonící tymiánem

Pěší turisté a houbaři milují krajinu La Montagnette, která se rozprostírá severně od Tarasconu a již od Avignonu. Tato jihofrancouzská oblast, jejíž název v překladu znamená „Malá hora“ není příliš známá a navštěvovaná a to i přesto, že ukrývá několik významných historických památek a je tvořena nádhernou a nedotčenou přírodou.

Již na první pohled vás zaujme všudypřítomná vůně tymiánu a rozmarýnu, která vás provází po celou dobu pobytu v La Montagnette. Krajina je zde velmi různorodá, nabízí úchvatné přírodní scenérie, středověká města obklopená lesy a úžasný klášter. Za návštěvu stojí ospalá vesnička Boulbon, které dominují pozůstatky feudálního hradu z 12. století. Na začátku vesnice se rozprostírá náměstí Place de la Mairie, odkud se dá projít opevněnou branou Porte Loriol na ulici Grand´rue, jež je lemována starými domky zahalenými do květin. V blízkosti hradu stojí kostel Église Ste-Anne postavený v roce 1626.


Foto: Boulbon - hrad a vesnice

O nějakých šest kilometrů dále směrem na sever se nachází středověká obec s názvem Barbentane, ze které se naskýtá nádherný výhled do údolí se zelinářskými zahradami rozesetými podél břehu řeky Rhôny. K nejvýznamnějším památkám zde patří elegantní zámek pocházející ze 17. století postavený v klasickém stylu. Od roku 1647 byl sídlem markýzů z Barbentane. Vesničku zdobí také středověké brány a prastaré domy, mezi nimiž se klikatí úzké uličky. Zajímavý je například feudální dům Maison des Chevaliers z 12. století. Na kopci se pak tyčí ještě středověká věž Tour Anglica, jejíž vrchol zdobí malá věžička. Věž byla postavena v roce 1385 a byla součástí původního hradu. Objevila se dokonce ve slavné básni „Iscles d´Or“ od Frédérica Mistrala.

Lesíkem se dostanete až k novogotickému klášteru Abbaye St-Michel de Frigolet, jež byl založen roku 1133. Svůj název klášter získal od provensálského slova „ferigoulo“ nebo „ferigoulet“, což znamená „místo, kde hojně roste tymián“.  Přímo v klášteře se z tymiánu vyrábí léčivá tinktura. I jako turisté se můžete po pozemcích kláštera pohybovat bez omezení a také máte možnost si prohlédnout některé klášterní budovy. O hladové žaludky návštěvníků se skvěle postarají v klášterní restauraci. Pokud byste měli zájem i přenocovat, bude vám to umožněno v Hôtellerie St-Michel, odkud se nabízí krásný výhled do klášterní zahrady.

- jap -

Předchozí čláky z Francie:
Moustiers-Ste-Marie - vesnice mezi horami
Pont du Gard
Muzeum výtvarných umění v Lyonu
Gordes - vesnice na skále
Tours

Článek byl zobrazen 4 696 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie