Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Co zatím víme o lodích MSC World Class?

Už je tomu pár měsíců od května 2017, kdy byla při Předávacím ceremoniálu MSC Meraviglia ohlášena stavba čtyř nových lodí třídy World. Tento rok v červnu nás čeká křest lodi MSC Seaview a jak bývá u MSC Cruises zvykem, nejspíš se během něj dozvíme další novinky o této revoluční třídě výletních lodí. CK RIVIERA TOUR – největší autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES v České republice Vám bude opět zcela jistě informovat. Pojďme si tedy shrnout, co o ní zatím víme.

MSC World Class
Zdroj: gentedimareonline.it

Technické specifikace

Jak už jsme vás informovali v loňském článku, lodě třídy World budou dlouhé 330 metrů, široké 47 metrů a nabídnou 2 760 kajut pro 6 850 cestujících. Ukazuje se, že poslední číslo, týkající se počtu možných pasažérů, zajistí těmto plavidlům titul největších lodí světa podle počtu cestujících (na Harmony of the Seas (2016), největší loď světa podle váhy, se vejde o 70 pasažérů méně – porovnání v tabulce na konci článku). Web CN Travel připomíná, že před 100 lety byl největší lodí Titanik, na který se vlezlo kolem 2344 osob. Současné lodě jsou tedy třikrát větší. World Class zajistí MSC Cruises vstup mezi skutečné globální hráče na poli námořních plaveb.

MSC World Class
Zdroj: linkedin.com

Změna tvarů lodi ve prospěch cestujících

Není se tedy čemu divit, že na zahraničních zpravodajských serverech zpráva o nových lodích vzbudila značný rozruch. Server Travelmarket poukazuje na revoluční tvar do písmene Y, který umožní výstavu rozlehlé vnitřní i vnější promenády, podle některých zpráv nejdelší na moři. Podle informací z MSC Cruises by měla vypadat jako promenáda nějakého evropského města, s množstvím obchodů a muzeí umění – možná i s obrazy italských mistrů (pomýšlí se i na Michelangela či Raffaela). Díky tomuto tvaru budou po stranách lodě tzv. rodinné vesničky, panoramatické výtahy a bazén s průhlednými stěnami. Zvýší se i počet balkónových kajut a z celé lodi bude krásný panoramatický výhled.

Pozornosti neušel ani změněný tvar přídě. Takzvaný „G-bow“, neboli oblouk ve tvaru písmene G vertikálně pod úhlem 90 stupňů, by měl pomoci zvýšit stabilitu lodě na moři, zlepšit její hydrodynamiku a zajistit větší komfort hostům, jelikož se díky němu nebude loď téměř houpat.

MSC World Class
Zdroj: youtube.com

Loď s nulovým vlivem na životní prostředí 

Známý britský server The Telegraph poukázal rovněž na slova Pierfrancesca Vaga, generálního ředitele MSC Cruises, který během představení lodí řekl: „Mým snem je postavit loď s nulovým vlivem na životní prostředí“. Že jsou jeho slova míněna vážně, dokazuje zatím poslední známá novinka na těchto lodích – LNG pohon. Ve spolupráci se společností ARTA vyvíjí MSC Cruises speciální systém, který umožní čerpání zkapalněného zemního plynu (liquefied natural gas – LNG) do lodí přímo v přístavu (mscfans.it). Lodě poháněné tímto palivem nevypouští téměř žádné škodlivé emise a hodí se tak do ekologické strategie, kterou MSC Cruises už dlouhá léta uvádí do praxe.

MSC World Class
Zdroj: mscfans.it

MSC World Class
Zdroj: power-technology.com

Na Předávacím ceremoniálu MSC Meraviglia (31.5.2017) bylo mezi MSC Cruises a STX France podepsáno memorandum na stavbu dvou lodí této třídy v letech 2022 a 2024. Zároveň byla učiněna předběžná objednávka na stavbu dvou dalších lodí, který by měli být postaveny v letech 2025 a 2026. U podepsání memoranda byl mimo jiné právě zvolený prezident Francie Emmanuel Macron a ministr hospodářství Bruno Le Maire.

MSC World Class
Zdroj: www.rfi.fr

Zatím tedy bylo odhaleno pouze umělecké zpracování lodních exteriérů a pár zásadních informací, na další si nejspíš budeme muset počkat do léta. Máme se ale nejspíš na co těšit, protože podle MSC Cruises mohou budoucí návštěvníci lodí mohou „očekávat neočekávané“.

Prezentace World Class od STX France


MSC WORLD CLASS
zdroj dat: crew-center.com

Na plavby lodí třídy World Class se můžete těšit a vybrat si z nabídky CK RIVIERA TOUR největšího autorizovaného prodejce plaveb MSC CRUISES v České republice, která byla oceněna jako nejlepší skupinový prodejce MSC CRUISES pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko za rok 2016 a v roce 2018 získala na základě ekonomických výsledků certifikát vysoké důvěryhodnosti třídy „AA“, který RIVIERA TOUR řadí do skupiny společností s nejvyšší úrovní kredibility v České republice.

Aktuální nabídka zájezdů - plavby lodí s delegátem

 

Riviera Tour, s.r.o. - Autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES pro ČR a Slovensko
Lidečko 31
756 12 Horní Lideč

+420 571 424 588
Po-Pa 9:00 - 17:00

info@rivieratour.cz 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 7 124 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie