Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Montagnette – krajina vonící tymiánem

Pěší turisté a houbaři milují krajinu La Montagnette, která se rozprostírá severně od Tarasconu a již od Avignonu. Tato jihofrancouzská oblast, jejíž název v překladu znamená „Malá hora“ není příliš známá a navštěvovaná a to i přesto, že ukrývá několik významných historických památek a je tvořena nádhernou a nedotčenou přírodou.

Již na první pohled vás zaujme všudypřítomná vůně tymiánu a rozmarýnu, která vás provází po celou dobu pobytu v La Montagnette. Krajina je zde velmi různorodá, nabízí úchvatné přírodní scenérie, středověká města obklopená lesy a úžasný klášter. Za návštěvu stojí ospalá vesnička Boulbon, které dominují pozůstatky feudálního hradu z 12. století. Na začátku vesnice se rozprostírá náměstí Place de la Mairie, odkud se dá projít opevněnou branou Porte Loriol na ulici Grand´rue, jež je lemována starými domky zahalenými do květin. V blízkosti hradu stojí kostel Église Ste-Anne postavený v roce 1626.


Foto: Boulbon - hrad a vesnice

O nějakých šest kilometrů dále směrem na sever se nachází středověká obec s názvem Barbentane, ze které se naskýtá nádherný výhled do údolí se zelinářskými zahradami rozesetými podél břehu řeky Rhôny. K nejvýznamnějším památkám zde patří elegantní zámek pocházející ze 17. století postavený v klasickém stylu. Od roku 1647 byl sídlem markýzů z Barbentane. Vesničku zdobí také středověké brány a prastaré domy, mezi nimiž se klikatí úzké uličky. Zajímavý je například feudální dům Maison des Chevaliers z 12. století. Na kopci se pak tyčí ještě středověká věž Tour Anglica, jejíž vrchol zdobí malá věžička. Věž byla postavena v roce 1385 a byla součástí původního hradu. Objevila se dokonce ve slavné básni „Iscles d´Or“ od Frédérica Mistrala.

Lesíkem se dostanete až k novogotickému klášteru Abbaye St-Michel de Frigolet, jež byl založen roku 1133. Svůj název klášter získal od provensálského slova „ferigoulo“ nebo „ferigoulet“, což znamená „místo, kde hojně roste tymián“.  Přímo v klášteře se z tymiánu vyrábí léčivá tinktura. I jako turisté se můžete po pozemcích kláštera pohybovat bez omezení a také máte možnost si prohlédnout některé klášterní budovy. O hladové žaludky návštěvníků se skvěle postarají v klášterní restauraci. Pokud byste měli zájem i přenocovat, bude vám to umožněno v Hôtellerie St-Michel, odkud se nabízí krásný výhled do klášterní zahrady.

- jap -

Předchozí čláky z Francie:
Moustiers-Ste-Marie - vesnice mezi horami
Pont du Gard
Muzeum výtvarných umění v Lyonu
Gordes - vesnice na skále
Tours

Článek byl zobrazen 5 982 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie