Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní Alpy - informace o oblasti

Jižní Alpy se od ostatních okolních pohoří odlišují zejména svou neporušenou přírodou a jedinečnou scenérií, jsou geomorfologicky, klimaticky i kulturně zcela odlišné. Od Francouzských Alp jsou odděleny sedlem Col de Lautaret. Zdejší lyžařská střediska, která se řadí ve Francii mezi ty menší, se nachází mezi třemi národními parky: Écrin, Queyras a Mercantour. Horské masívy, které tato střediska obklopují nejsou tak rozeklané a ostré. Pro Jižní Alpy jsou charakteristické mírné a zaoblené kopce působící mírumilovným dojmem a úbočí hor jsou porostlá modříny. Tyto modřínové porosty jsou velkým lákadlem pro milovníky freeridového lyžování mimo vyznačené sjezdovky. Freeridisté z řad lyžařů i snowboardistů si jich mohou užívat dle libosti. Tento druh zábavy je povolen. Jen velmi málo míst je hlídáno ochránci přírody.

Jižním Alpám se také říká Přímořské Alpy, jelikož k nim neodmyslitelně patří slunečné počasí a bohaté srážky přinášené od Středozemního moře. Přesto, nebo právě proto, jsou Jižní Alpy vyhledávaným cílem turistů a sportovců během letní i zimní sezóny. I když jsou zdejší lyžařská střediska menší a neoplývají tak dlouhými sjezdovkami, poskytují lyžařům kvalitní zázemí, klidné a pohodové lyžování s množstvím dalších aktivit. I tak zde ale najdeme areály, které návštěvníkům nabízí kolem 150 km sjezdových tratí. Jižní Alpy jsou českými turisty přesto neprávem opomíjeny a to zejména proto, že jsou tamní střediska pro nás poměrně dost vzdálená. Pokud je však jednou navštívíte, zjistíte, že rozhodně stojí za to.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie