Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní Alpy - informace o oblasti

Jižní Alpy se od ostatních okolních pohoří odlišují zejména svou neporušenou přírodou a jedinečnou scenérií, jsou geomorfologicky, klimaticky i kulturně zcela odlišné. Od Francouzských Alp jsou odděleny sedlem Col de Lautaret. Zdejší lyžařská střediska, která se řadí ve Francii mezi ty menší, se nachází mezi třemi národními parky: Écrin, Queyras a Mercantour. Horské masívy, které tato střediska obklopují nejsou tak rozeklané a ostré. Pro Jižní Alpy jsou charakteristické mírné a zaoblené kopce působící mírumilovným dojmem a úbočí hor jsou porostlá modříny. Tyto modřínové porosty jsou velkým lákadlem pro milovníky freeridového lyžování mimo vyznačené sjezdovky. Freeridisté z řad lyžařů i snowboardistů si jich mohou užívat dle libosti. Tento druh zábavy je povolen. Jen velmi málo míst je hlídáno ochránci přírody.

Jižním Alpám se také říká Přímořské Alpy, jelikož k nim neodmyslitelně patří slunečné počasí a bohaté srážky přinášené od Středozemního moře. Přesto, nebo právě proto, jsou Jižní Alpy vyhledávaným cílem turistů a sportovců během letní i zimní sezóny. I když jsou zdejší lyžařská střediska menší a neoplývají tak dlouhými sjezdovkami, poskytují lyžařům kvalitní zázemí, klidné a pohodové lyžování s množstvím dalších aktivit. I tak zde ale najdeme areály, které návštěvníkům nabízí kolem 150 km sjezdových tratí. Jižní Alpy jsou českými turisty přesto neprávem opomíjeny a to zejména proto, že jsou tamní střediska pro nás poměrně dost vzdálená. Pokud je však jednou navštívíte, zjistíte, že rozhodně stojí za to.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie