Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Les Trois Vallées (Tři Údolí)

Les Trois Vallées (Tři Údolí) 

Lyžařská oblast Les Trois Vallées, neboli Tři údolí, rozkládající se v Savojských Alpách patří mezi největší lyžařské areály světa. Zahrnuje pod sebe řadu významných lyžařských středisek, nabízí na šest stovek sjezdovek nejrůznějších délek a náročností, které jsou mezi sebou propojeny asi dvěma stovkami vleků a lanovek.

Možnost zalyžovat si ve Třech údolích s použitím jedné jediné permanentky mají lyžaři již od roku 1973, kdy došlo k vzájemnému propojení celé oblasti. Zdejší hory poskytují lyžařům skutečný ráj – nabízí totiž nejen dostatek sněhu, ale také nádherně mrazivě slunečné počasí. Součástí Les Trois Vallées je ledovec Mont de Peclet, který zaručuje ideální sněhové podmínky i mimo zimní sezónu. Nejvyšší hora této oblasti Aiguille de Péclet dosahující nadmořské výšky 3 561 m umožňuje lyžování v červenci i v srpnu.

V Les Trois Vallées si svůj lyžařský terén vybere opravdu každý. Svahy mají rozdílnou míru obtížnosti a v každém středisku jsou vyhrazeny svahy jak pro úplné začátečníky, tak i pro rodiny s dětmi a vyřádí se zde i zkušení jezdci. Neustále dochází k obnově a zdokonalování technického zázemí, staré lanovky jsou na těch nejvytíženějších úsecích nahrazovány novými. Abyste projeli na lyžích celou oblast Tři údolí, nestačil by vám na to ani týden. Je zde tolik možností jak dlouhých, tak i krátkých sjezdů, pomalých svahů i prudkých strání, že nemáte šanci je všechny vyzkoušet. Na vyznavače běžeckého lyžování zde čeká na 120 km udržovaných běžeckých tras.

O ubytování návštěvníků se v jednotlivých střediscích starají vícepatrové dřevěné chaty, které postupně na všech místech nahrazují nevzhledné paneláky, které zde byly vystavěny převážně v 60. letech minulého století. Najdete zde také stylové hotely s moderním vybavením, které nabízí možnosti stravování, zábavy a wellness programů. Většina ubytovacích kapacit se nachází přímo u sjezdovek, lyže si tak můžete nazout téměř za dveřmi svého pokoje.

Nejznámějším lyžařským střediskem v oblasti Les Trois Vallées je Val Thorens, které je zároveň nejvýše položeným lyžařským střediskem Evropy. Právě zde se lyžuje na svazích hory Aiguille de Péclet, která je nejvyšší v této oblasti a která je připravena i na nápor milovníků letního lyžování. Příznivé klimatické podmínky, okolní ledovce a velmi dobrý systém umělého zasněžování zaručují Val Thorens 100% sněhové podmínky pro lyžování po celou sezónu až do pozdního jara. Val Thorens nabízí řadu náročných sjezdů pro zkušené lyžaře a snowboardisty, ale i pohodové tratě pro začátečníky a slabší lyžaře.

V roce 1964 bylo založeno další významné středisko oblasti – Les Menuires, kterému vévodí vrchol Pointe de la Masse. Les Menuires bylo dějištěm olympijského slalomu mužů v roce 1992. Lyžaři sem přijíždějí změřit síly s 2 km dlouhou sjezdovkou Léo Lacroix, která má převýšení 720 metrů. Velkým lákadlem je také možnost lyžování v hlubokém sněhu – oblíbené freeridy najdete na Lac du Lou, Les Cretes nebo Les Encombres.

Za nejluxusnější středisko v Les Trois Vallées je považován Courchevel ležící v samostatném údolí pod vrcholkem Roc Merlet. Courchevel je rozdělen na 4 části podle výškových úrovní - Courchevel 1300, Courchevel 1550, Courchevel 1650 a Courchevel 1850. Všechny tyto části jsou vzájemně propojeny lanovkami i skvěle fungující sítí skibusů. Středisko se může pochlubit sjezdovkou La Saulire s délkou 7 km a převýšením 1438 m a také velmi obtížnou sjezdovou tratí Couloir Emile Allais s převýšením 300 m. Široký výběr nabízejí také snowparky.

Dalším oblíbeným lyžařským střediskem Tří údolí je Méribel, které je díky své poloze považováno za srdce oblasti. O něco výše se rozkládá slavný špičkový skiareál Mottaret. Také Méribel je tvořen třemi oblastmi nacházejícími se v různých výškových úrovních. Jde o Méribel Village 1400, Méribel 1450 a Méribel-Mottaret 1750. Nároční lyžaři oceňují sjezdové tratě Combe Vallon s délkou 2,8 km a převýšením 794 m a Les Bosses s délkou 1 km a převýšením 350 m. Středisko je kabinovou lanovkou propojeno ještě s lázeňským městem Brides les Bains, které je plné luxusních hotelů a rezidencí. Nechybí zde kasino, diskotéky a nepřeberné množství hospůdek a restaurací. Tím hlavním lákadlem jsou však termální lázně o rozloze 2100m2.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie