Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Severní Savojské Alpy - informace o oblasti

Savojské Alpy jsou bezesporu nejrozlehlejším lyžařským prostorem ve Francii i jedním z největších v Evropě. Nabízí opravdu rozmanité lyžařské terény a znalci jsou považovány za skutečný lyžařský ráj. Vrcholy mnohých sjezdovek se nachází v nadmořských výškách okolo 3000 metrů a tak je zaručena kvalitní sněhová pokrývka až do pozdního jara.

Většina sjezdovek v severních Savojských Alpách se nachází nad hranicí lesa. Tyto rozlehlé vysokohorské stráně jsou často označovány termínem „lyžařské dálnice“. Stejně jako v dalších oblastech Savojských Alp je i v severních Savojských Alpách roztroušeno několik atraktivních lyžařských středisek, která disponují několika stovkami kilometrů sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročností. Mimo tyto sjezdovky zde návštěvníci naleznou také dost prostoru k lyžování ve volném terénu, což potěší zejména snowboardisty.

Severní Savojské Alpy poskytují takové lyžařské prostory, které potěší opravdu náruživé lyžaře, jimž jde především o lyžování samotné, ale i rekreační lyžaře, kteří se během jízdy chtějí kochat výhledem na krásné hory a užívat si dokonalého zázemí hotelů nebo penzionu. Severní část Savojských Alp sahá svými ovocnými sady a vinicemi až k jižnímu břehu Ženevského jezera. Mezi nejznámější lyžařská střediska v oblasti patří Chamonix, Avoriaz, Flaine-Samoens a Megeve-St. Gervais.

Chamonix je nejen nejznámějších střediskem v severních Savojských Alpách, ale jedním z nejznámějších lyžařských středisek ve Francii vůbec. Chamonix je poměrně drahé a turisty neustále přeplněné místo, jehož původní vesnická atmosféra už dávno vyprchala. Vyrostly zde drahé moderní hotely poskytující nejen ubytování a stravování, ale také wellness služby a možnosti aprés-ski aktivit. Výhledy na okolní hory a ledovce jsou však stále okouzlující. Ozubnicovou dráhou můžete z Chamonix vyrazit k ledovci Mer de Glace, nebo se můžete vydat lanovkou k Aiguille du Midi do výšky 3842 m. n. m.

V blízkosti Ženevského jezera je situováno lyžařské středisko Avoriaz, které spadá pod oblast Portes du Soleil, jež se může pochlubit 650 km sjezdovek. Z Avoriazu se naskýtají úžasné výhledy nejen na Ženevské jezero, ale také na Mont Blanc. Samotné městečko, které vyrostlo na okraji skalního srázu, nabízí výborné lyžařské podmínky jak pro vyznavače širokých upravených sjezdovek, tak i pro náročné lyžaře milující neupravené terény.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie