Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpy - oblast Isere

Od nejzazší části francouzských Předních Alp až po Massif des Écrins se rozprostírá oblast Isére, která je jako stvořená pro milovníky všech zimních sportů. Pokud si tedy chcete užít báječného lyžování, poznat francouzskou kulturu a přitom ochutnávat prvotřídní kulinářské speciality, vyrazte do Isére a užijte si skvělou dovolenou.

Oblast Isére je jedním z francouzských departamentů a leží v jihovýchodní části Francie. Nabízí obrovskou rozmanitost jak krajiny, tak i aktivit, které je možné v ní podnikat. Na své si zde přijdou lyžaři, snowboardisté, pěší turisté i lidé toužící po kulturním vyžití. Tato oblast nabízí nádhernou vysokohorskou krajinu s překrásnými panoramaty hor, s jezery a ledovci a je tak ideální pro nejrůznější zimní i letní sporty.

Severozápadní část departamentu Isére je spíše rovinatá, místy doplněná jen mírnými kopci. Daří se zde zemědělství, ničím neobvyklým tak nejsou vinice ani ovocné sady. Směrem na jihovýchod se však krajina začíná zvedat, nejdříve vytváří vápencového pohoří Vercors a Chartreuse a posléze přejde až ke gigantickým alpským vrcholkům Belledonne a Oisans. Oblast Isére je také bohatá na různé skalní a ledovcové jeskyně i propasti. Najdete zde jednu z největších podzemních jeskynních sítí na světě – Dent de Crolles.

Celá oblast Isére žije především cestovním ruchem, stále se zde ale dodržují i tradice a živá je i řemeslná výroba. V samotném srdci Isére leží Grenoble, významné turistické město, které je považováno za vstupní bránu do oblasti Alp. Toto historické město je také centrem kultury a sportu. V okolí Grenoblu se nachází významná lyžařská střediska jako Chamrousse, Les 2 Alpes a Alpe d´Huez a La Grave. Kromě báječného lyžování je možné se zde věnovat i jiným sportovním aktivitám, jako je turistika, horská cyklistika, horolezectví apod.

Oblast Isére je považována za lyžařský ráj, je to jeden z nejrozlehlejších lyžařských prostorů ve Francii. Velká část sjezdovek se nachází nad hranicí lesa a lyžařské terény jsou zde opravdu rozmanité. Na lyžařské nadšence v Isére čekají rozlehlé vysokohorské stráně označované často jako lyžařské dálnice. Vrcholy sjezdovek se mnohdy nachází v nadmořské výšce okolo 3000 metrů. Celkem Isére disponuje několika stovkami kilometrů sjezdovek, ale dost prostoru je zde i pro lyžování mimo sjezdovky a nechybí ani terény pro snowboardisty.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie