Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Picardie - informace o regionu

Region Picardie se rozkládá na jih od regionu Nord – Pas de Calais. Byť je větší než jeho flanderský soused, jde o malé území ohraničené řekami Marne a Somme. Historicky jde o první oblast, která patřila Francii. Skládá se ze tří departamentů – Aisne, Oise a Somme.

Pikardie turistům nabízí k vidění úchvatné katedrály a gotické kostely, z nichž nejznámější je kostel St. Riquier z opatsví poblíž Abbeville, pocházející z 16. století.

K nejznámějším místům tohoto regionu patří město Amiens, ležící na řece Somme. Jeho katedrála Notre Dame je nejvyšší ve Francii a téměř nepoškozená přečkala i bombardování v roce 1940, kdy byla zničena většina starobylého centra.

V zelené picardské nížině, mimochodem ideálním místem pro cyklistiku, leží město Arras. Nachází se zde spousta podzemních úkrytů a dojemných památníků připomínajících hrůzy druhé světové války. Pod Grand´Place se nachází síť jeskyní vytvořená před více než tisíci lety.

Příjemnou dopolední vyjížďku nabízí také letovisko Le Touquet, nejvýznamnější město severního pobřeží. Za zmínku určitě stojí i ptačí rezervace Marquenterre a středověký hrad Coucy-le-Château. Region má i mnoho přístavů na břehu kanálu La Manche.

Vyhlášenou gurmánskou specialitou jsou místní zeleninové polévky a tzv. flamique a porions (česnekové suflé).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie