Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Languedoc-Roussillion - informace o regionu

Languedoc-Roussillon, to jsou kilometry písečných pláží, v pozadí se zvedající sopky francouzského Středohoří a vrcholky Pyrenejí. Region táhnoucí se od předhůří jižních Pyrenejí na západě až k ústí řeky Rhôny na východě.

Languedoc-Roussillon je nejjižnější a zároveň nejrozsáhlejší oblastí Francie, produkující především větší množství levnějších vín různých odrůd. Čeští dovozci francouzského vína však uvádějí, že v poslední době začíná kvalita produkce převyšovat kvantitu a pověst těchto vín se neustále zlepšuje.

Za svůj název vděčí Languedoc středověkému jazyku trubadúrů. Jde o spojení slůvek langue (jazyk) a d'oc (souhlas). Stále jej lze zaslechnout v místních restauracích a kavárnách. Ve Španělskem ovlivněném Roussillonu, hrdé severní baště Katalánska, se zase dodnes mluví katalánštinou. Rozšířený název o region Roussilon získal Languedoc díky oblasti kolem Perpignanu.

Languedocké vinice a vinné stezky si lze náležitě vychutnat při jízdě na kole. Projížďku hned spojit i s návštěvou zdejších muzeí. Krajina je totiž doslova prošpikovaná krásnými, dlouhými cyklostezkami. Kromě cyklistiky se zde zároveň nabízí další možnost, kde strávit příjemnou aktivní dovolenou – Pyreneje a jejich jezera.

Vápencová plošina horního Languedocu je národním parkem, je to kraj odlehlých ovčích farem, bizarních skalních útvarů a hlubokých říčních soutěsek. Cestu za římskými i románskými památkami lemují pahorky s vinohrady a ovocnými sady, všude voní levandule a tymián.

V přímořských letoviscích lze mimo jiné nalézt také nespočet jachtařských základen. Z památek jmenujme Canal du Midi, Carcassonne, Nimes nebo Pont du Gard.

Za zmínku stojí určitě alespoň jedna místní specialita – sardaňa, neboli zdejší tradiční tanec. Dodnes lze v Rousillonu spatřit místní obyvatele tancovat ji na návsích. Vyplatí se i návštěva starobylých měst Montpellier, Toulouse, Nîmes, či již zmíněné pevnosti Carcassonne a Narbonne.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie