Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alsasko - informace o regionu

Alsasko je nejmenším zregionů Francie. Nachází se u hranic s Německem a Švýcarskem. Nabízí polokontinentální klima se studenými zimami a horkými léty. Skládá se ze dvou departmentů - Bas-Rhin a Haut-Rhin, hlavním městem je Štrasburk.

V Alsasku najdou zalíbení všichni, kdo holdují turistice a vodáctví. V regionu vody, jak je mnohdy tento kraj také nazýván, se nachází velké množství podzemních vodních toků, což má samozřejmě vliv i na rozsáhlé přírodní bohatství Alsaska. Oblíbená je například Rýnská „džungle“ na ostrově Ile de Rhinau.

V Alsaském regionu se nachází dva významné parky. Regionální přírodní park Ballons des Vosges a Regionální přírodní park Severních Vogéz, který figuruje dokonce na Seznamu světových biosférických rezervací UNESCO. Okouzlující výhled na zdejší rozmanitou krajinu nabízí nejvyšší hora regionu Grand Ballon.

Cyklistika v Alsasku

Ani milovníci cykloturistiky zde nepřijdou zkrátka. Naopak. Projet celé Alsasko na kole není vůbec žádný problém. Alsasko nabízí velmi hustou síť cyklostezek s více než 2 000 km tras. Táhne se od Vogéz až k Rýnu.

Ve Vogézách byly vytyčeny cyklotrasy výhradně pro jízdu na horském kole. Převýšení se pohybuje od 100 do 1 400 m. n. m. Na výběr jsou zde stezky všech stupňů obtížnosti.

Pro ty méně zdatné sportovce je zde nabídka tras v okolí místních vinic. Všech jsou dobře značené, ideální pro výlet s rodinou. Příjemné projížďky nabízí rovněž cyklostezky zřízené podél kanálů vlévajících se do Rýna.

Alsaská vína

Kromě přírodních krás nabízí Alsasko turistům i svou produkci vína. Celým Alsaskem se táhne téměř čtyřicet vinných stezek. Koná se zde ročně téměř stovka slavností vín a oslav sklizní.

Populární je například Alsaská vinná stezka. V délce 170 km se stáčí od severu k jihu, napříč viničními kopci. V její blízkosti lze nalézt mnoho pohostinných restaurací a sklípků.

Sedm alsaských odrůd:
Riesling (Ryzlink rýnský)
Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Pinot gris (Rulandské šedé)
Pinot noir (Rulandské modré)
Muscat d’Alsace (Muškát alsaský)
Sylvaner (Sylvánské zelené)
Gewurztraminer (Tramín)

 

Kontextová reklama.

Štrasburk - hlavní město Evropy

Štrasburk - hlavní město Evropy

Štrasburk je krásné historické město a sídlo mnoha významných evropských institucí. I když je jeho jméno často skloňováno, spojuje si ho stále většina lidí mylně s Německem. Konečně zní tak jeho název a německý vliv je tu zřejmý na první pohled.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie