Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Poitou-Charentes - informace o regionu

Region Poitou-Charentes je jedna z nejžádanějších destinací pro klidnou dovolenou na venkově a přitom u moře.  Jeho hlavní předností jsou stovky kilometrů písečných pláží a doba slunečního svitu srovnatelná s Azurovým pobřežím.

Území Poitou - Charentes se rozkládá na západě Francie, mezi Atlantikem a Limousine. Hlavní město Poitiers leží doslova na rozhraní severní a jižní Francie. Mezi jeho největší bohatství patří velké množství památek románské architektury a v současné době také velký zábavný a naučný park Futuroscope – Evropský park pohyblivých obrazů. Zde lze nalézt například digitální svět videoher, plátna vysoká sedm poschodí, hlediště s pohyblivými sedadly kopírujícími pohyb na plátně, 3-D projekce, létající koberec s promítacím plátnem a jiné technické vymoženosti. Už samotná podoba parku je úchvatná. Uprostřed rovinaté krajiny vyrůstají ze země bílé krychle, zčásti zapuštěné do země, bílé koule a zrcadlové budovy ve tvaru krystalů.

Starý přístav La Rochelle proslavil ve svým románech Alexandr Dumas, zatímco pevnost Boyard televizní soutěž. Oblast Poitou-Charente též nabízí spoustu malých romantických ostrovů, rybářských vesnic, pochopitelně přímořských letovisek a to vše se dá spatřit pohodlně ze sedadla kola, díky cyklostezkám lemujících pobřeží oceánu.

Nejznámějším místním produktem je ovšem asi koňak, po jehož stopách, tedy po stopách jeho výroby, se můžete vydat naučnou stezkou v krajinou Cognacu. Turistům jsou zpřístupněny i místní výrobny tohoto libého moku.

 

Kontextová reklama.

Poitiers je městem kostelů, hrázděných domů a malebných uliček

Poitiers je městem kostelů, hrázděných domů a malebných uliček

Ve střední části Francie se rozkládá starobylé město Poitiers, které se pyšní obrovskou koncentrací památek románské architektury. Je městem mnoha kostelů, hrázděných domů a malebných uliček, vměstnaným na skalnatém výběžku nad ohybem řeky Clain.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie