Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Les Arcs

Les Arcs

(1200 – 3226 m. n. m.)
Lyžařské středisko Les Arcs se nachází uprostřed oblasti Haute Tarentaise, v údolí mezi masívy Aiguille Rouge měřícím 3226 metrů a Aiguille Grivé s výškou 2732 metrů nad mořem. Naproti nim se tyčí masív Mont Blanc. V roce 2003 bylo středisko Les Arcs propojeno supermoderní dvoupatrovou kabinkovou lanovkou Vanoise Express se sousední La Plagne a vznikla tak lyžařská oblast Paradiski nabízející 425 km sjezdových tratí.

Samotné Les Arcs je tvořeno šesti oblastmi: pěší zóna Arcs 1600, Arcs 1800 a 2000 + novější Arcs 1950 a 2 vesničky Villaroger 1200 + Vallandry-Peisey 1600. Spojení mezi nimi zajišťují pravidelné autobusové linky, vleky či lanovky. Do městečka Bourg St. Maurice, které leží dole v údolí se můžete dostat zubačkovou lanovkou vedoucí z Arcs 1600. Poměrně velká nadmořská výška zajišťuje středisku dobré sněhové podmínky. Vděčí za ně také sjezdovkám, které jsou orientovány na severozápad. Celkem Les Arcs nabízí 1 zelenou, 53 modrých, 32 červených a 19 černých sjezdovek, které jsou obsluhovány 16 vleky, 6 kabinkovými a 31 sedačkovými lanovkami. Ty mají celkovou přepravní kapacitu 83 000 osob za hodinu.

Středisko Les Arcs se stalo známým především sjezdovkou pro rychlostní lyžování v Arcs 2000. Rychlostní rekord, který zde byl naměřen je pro lyže 242 km/h a pro horské kolo 210 km/h. Dále je zde mnoho dalších tratí, z nichž nejzajímavější jsou široké carvingové tratě vedoucí do částí Arcs 1600 a 1800 do Vallandry. Z vrcholu Aiguille Rouge do Villaroger se sjíždí také černá sjezdovka s největším převýšením v Evropě. Je dlouhá 7 km a převýšení má 2026 metrů. Její dolní úsek však nebývá vždy sjízdný, pouze v případě dobrých sněhových podmínek. Můžete si zde zalyžovat také freeride v hlubokém prašanu v oblasti Aiguille Rouge, ze sousedního Grand Col nebo z Aiguille Grivé. Pokud si zde zakoupíte 6 denní skipas (nebo delší) bude vám platit také do dalších lyžařských středisek, například do Tignes, La Roisiere, Trois Vallées a La Plagne. Děti do 7 let mají skipas zdarma.

V Arcs je pro běžkaře připraveno 15 km upravovaných běžeckých tras. V Arcs 1800 nedaleko sedačkové lanovky Clair Blanc se nachází snowpark s velkým množstvím boulí, vln a s dalších překážek, také je zde U rampa a 2 trasy pro boarder cross (lehčí a těžší). V Arcs 2000 je dokonce i osvětlená U-rampa. Kromě lyžování poskytuje areál další standardní služby, jako je občerstvení, restaurace, bary, diskotéky a širokou nabídku obchodů a obchůdků. V Arcs 1800 můžete navštívit místní kluziště. Pokud po lyžování zatoužíte ještě po sportu, můžete se vydat zubačkovou dráhou z Arcs 1600 do Bourg St. Maurice. V ceně skipasu je totiž vstup zdarma do místního bazénu. Ubytování ve středisku je možné v privátních apartmánech Arcs 1800 a rezidenci Village 1950. Ceny ubytování jsou poměrně vysoké, je to dáno polohou v prestižní lyžařské oblasti.

Vzdálenost střediska od Prahy je 1120 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie