Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alpe d'Huez

Alpe d´Huez

(1120 – 3330 m. n. m.)
Lyžařské středisko Alpe d´Huez najdeme asi 60 km východně od Grenoblu, v jižní části severních Alp. Díky dobré geografické poloze a nadmořské výšce jsou zde ideální podmínky pro strávení zimní dovolené. Lyžování je tak možné od podzimu do pozdního jara. Středisko je srdcem pohoří Grandes Rousses a rozkládá se pod vrcholem Pic Blanc měřícím 3300 metrů nad mořem. Z jeho vrcholu vede nejdelší sjezdovka Evropy La Sarenne dlouhá 16 km s převýšením 1600 metrů. Celkem je zde lyžařům k dispozici takřka 240 km sjezdových tratí a 87 moderních přepravních zařízení. Mezi velké lyžařské zážitky patří sjezdovka nazývaná Le Tunnel vyhloubená v ledovci. Středisko je vhodné nejen pro náročné lyžaře, ale i pro rodiny s dětmi. Pro lyžaře začátečníky jsou určeny sjezdovky v dolní části střediska. Zkušenější se mohou prohánět na výše položených tratích nebo na lyžařském stadionu části "Signal" a dále v části areálu Auris. Celkově je zde 39 zelených, 32 modrých, 34 červených a 17 černých sjezdovek. Přepravu lyžařů zajišťuje 43 vleků, 25 sedačkových a 18 kabinkových lanovek. Jejich celková přepravní kapacita je 101 500 osob za hodinu.

Kromě rozsáhlých možností volného sjezdového lyžování nabízí středisko také možnost lyžování na ledovci a to i během letních měsíců. Na svazích bývá sníh většinou až do konce dubna a svahy jsou pravidelně zasněžovány 410 sněhovými děly. Na trati Stade de Slalom je také možnost večerního lyžování. Již dávno se nelyžuje jen v okolí původního střediska Alpe d´Huez z roku 1936. Byly propojeny okolní vesničky Oz, Vaujany, Villards a Auris. Tak vznikla rozsáhlá oblast nazvaná Les Grandes Rousses.

Pro snowboardisty jsou zde připraveny tři snowparky s množstvím atrakcí a překážek, kde si přijdou na své začátečníci a i profesionální snowboardisté. Běžkaři zde mají k dispozici kolem 50 km běžeckých tras. Za využívání běžeckých tras se platí 7 euro za den.

Pokud si obstaráte legitimaci Visalp, můžete využívat všeho co toto středisko nabízí. Kromě možnosti lyžování je návštěvníkům k dispozici ještě množství jiných služeb, které slouží k regeneraci těla. Navštívit můžete velké sportovní a relaxační centrum, kde je bazén, posilovna, tenis, squash, golfový simulátor, horolezecká stěna a tělocvična pro fotbal či basketbal. Kulturní vyžití nabízí řada koncertů, diskoték, divadelních představení, barů, restaurací a obchodů. Pokud vám zbude ještě trocha volného času, navštivte místní muzeum historie nebo astronomickou observatoř. Ubytování nabízí privátní apartmány Oz en Oisans, rezidence Le Christiania, privátní apartmány Alpe d´Huez nebo rezidence Ecrin d´Huez.

Mezi střediskem Alpe d´Huez a sousedním Deux Alpes jezdí každou středu a čtvrtek skibusy. Zakoupit si můžete šestidenní skipas, který platí do celého areálu Grandes Rousses a navštívit s ním můžete také střediska sdružená v rámci projektu Grande Galaxie - tj. sousední oblast Les 2 Alpes, Puy St. Vincent, Serre Chevalier nebo oblast na hranici s Itálií Voie Lactée (Mléčná dráha).

Lyžařské středisko je od Prahy vzdáleno 1170 km.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie