Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fécamp - informace o obci

Jen kousek od přístavu Le Havre, přímo na alabastrovém pobřeží Normandie, leží městečko Fecamp. Nachází asi 78 km od Rouen a 42 km od Le Havre. Fécamp je situován nedaleko moře a v jeho bezprostředním okolí se nachází řada malých vesnic s písečnými plážemi, například Etretat (se strmým pobřežím a golfovým hřištěm), Yport, St Pierre en Port, Les Petites Dalles.

Fécamp je bývalé hlavní město vévodství Normandie. Toto francouzské přímořské město je vystavěno v dlouhém úzkém údolí při ústí stejnojmenné řeky Fécamp. Mořské lázně a přístav se těší značné oblibě. Fécamp je klidné, ale zajímavé město. Návštěvníci zde najdou bohatý zábavní program. Ve Fécamp jsou veškeré služby k dispozici v místě. Městečko je vhodným místem pro klidnou rodinnou dovolenou.

K místním pamětihodnostem patří gotický kostel z 13. století, který původně náležel k benediktinskému opatství (zal. r. 658). V 7. století tady prý moře vyplavilo na břeh kmen stromu kapkami Kristovy krve, a vzniklo tak známé poutní místo. A ještě známější bylo benediktinské opatství z 16. století, kde se vyráběl tajemný likér. I dnes je Fécamp hojně navštěvovaným místem poutníků. V blízkém okolí bylo nalezeno galsko-římské pohřebiště z 2. až 3. století po Kristu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie