Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nantua

Nantua

Malé historické město a letovisko Nantua se nachází v regionu Vallée du Rhone / Loire, na východě Francie. Městečko leží v nadmořské výšce 470 m, 52 km severo-západně od Bourg-en-Bresse, 66 km východně od Geneve a 85 km od Divonne-les-Bains. V zimě i v létě nabízí středisko řadu sportovních možností, od běžkařských tratí po vodní sporty. Nantua se hodí pro dovolenou v každém ročním období.

Nantua nabízí návštěvníkům řadu zajímavostí, které stojí za vidění. Veškeré služby jsou v Nantua v místě, je zde muzeum a řada pamětihodností. Pozornosti návštěvníků by neměl ujít například klášter Saint Michel ze 12. století.

V zimě mohou návštěvníci využít běžkařské tratě, zimní turistické cesty a přírodní kluziště (15 km). V létě je v Nantua k dispozici hlídané jezero o rozloze 141 ha s možností koupání, návštěvníci se zde mohou věnovat plachtění, vodnímu lyžování a rybaření. Okolí Nantua poskytuje řadu turistických stezek vhodných pro túry na horském kole. Má mimořádně vhodné podmínky pro horskou turistiku a horolezectví.

Jakmile se dostanete do hor, jídlo je hutnější, typicky s teplým dušeným masem, polévkami a rozličnými zapékanými chody. Gratin dauphinois je bohatý pokrm z brambor zapékaných s vejci, máslem, mlékem a sýrem. Po právu proslulé je fondue, a pokud budete mít příležitost, vyzkoušejte raclette. Je to příjemný rituál, k němuž patří kousek roztaveného sýra, který tak výborně chutná za zasněžených večerů. V horách se vyrábí vynikající máslo a sýry. Pohoří Jura je domovem sýra vacherin.

Zajímavost
Město je proslulé také svými světoznámými gastronomickými specialitami. Každý návštěvník by měl určitě ochutnat omáčku s masovými knedlíčky Nantua.

Omáčka Nantua - Sauce Nantua:
- je připravována tak, že do 330 ml bešamelové omáčky přidáme nejdříve 100 ml smetany, povaříme na prudším ohni, přidáme dalších 100 ml smetany a 60 g račího másílka, 10 ocásků z raků a promícháme. Jen pro úplnost uvádíme, že raci jsou u nás chráněni.
Račí máslo - "Beurre d´ecrtevisses" připravíme tak, že v moždíři utlučeme krunýře a zbytky raků (200 g), dáme vše do misky, přidáme 200 g másla a spolu utřeme. Když je směs dobře utřena, dáme ji v misce rozpustit na vodní lázni. Potom ji prolisujeme nebo protlačíme přes navlhlé plátýnko a necháme vychladnout nejlépe na ledě. Podobně můžeme použít dostupnější krevety na přípravu másla z krevet.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie