Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Louvre - Domov Mony Lisy

Louvre - Domov Mony Lisy

Louvre je největším palácovým komplexem na světě, nezvýznamnější veřejnou budovou v Paříži a jednou z nejbohatších a nejnavštěvovanějších obrazáren světa. Většina současníků si ho představí jako velkou skleněnou pyramidu, ta je jeho součástí ale teprve krátce a je pouze vchodem do impozantního muzea.

celý článek

 

Notre Dame - Chrám Matky Boží v Paříži

Notre Dame - Chrám Matky Boží v Paříži

Místa, na kterých dnes stojí katedrála Notre Dame, byla odjakživa považována za posvátná. Již staří Keltové se zde oddávali svým náboženským rituálům a později tu vybudovali chrám zasvěcený Jupiterovi i Římané. Kde jinde by tedy měla stát jedna z nejkrásnějších a nejobdivovanějších katedrál světa?

celý článek

 

Paříž - Musée d´Orsay

Paříž - Musée d´Orsay

Jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších muzeí Paříže leží na levém břehu řeky Seiny. Každoročně sem přijíždí tisíce turistů obdivovat jednu z nejucelenějších sbírek impresionistických děl na světě. Musée d´Orsay byste proto neměli při své návštěvě francouzské metropole opomenout ani vy.

celý článek

 

Normandie - nejen druhá světová válka...

Normandie - nejen druhá světová válka...

Při vyslovení slova Normandie se většině z nás vybaví slavné vylodění spojeneckých vojsk, o kterém bylo natočeno mnoho filmů a všichni jsme se o něm učili ve škole. Válečných přívlastků se severofrancouzský kraj zbavuje pomalu a těžce. Přitom jej daleko více než stopy války charakterizují jablečné sady a staré roubené domy.

celý článek

 

Méty - zelené město ozářené „Boží lucernou“

Méty - zelené město ozářené „Boží lucernou“

Starobylé Méty jsou rozesety na skupině zelených říčních ostrovů, kde řeka Mosela vytvořila nespočet romantických zákoutí. Město střeží světoznámá gotická katedrála Saint-Etienne, která se pyšní mozaikovými okny pokrývajícími neuvěřitelných šest a půl tisíce čtverečních metrů. Proto se jí často přezdívá „Boží lucerna“.

celý článek

 

Francouzská Polynésie - ráj na Zemi

Francouzská Polynésie - ráj na Zemi

Z obrovské rozlohy vod Tichého oceánu vystupuje tu a tam ostrov, ostrůvek či souostroví, nahodile rozmístěné jako drobky spadlé na zem z nebeského trůnu bohů. Patří mezi ně i Francouzská Polynésie, všeobecně (a nepřesně) zvaná Tahiti, která jakoby v sobě skutečně měla něco z oné božskosti.

celý článek

 

Saint-Tropez - nejslavnější četnická stanice

Saint-Tropez - nejslavnější četnická stanice

Kdo by neznal Saint-Tropez? Díky sérii komedií, ve kterých se Louis de Funés alias četník Ludovic Cruchot zasloužil o celou řadu vtipných situací, se toto francouzské letovisko stalo u nás známým už v dobách, kdy si většina z nás o cestě do Francie mohla nechat jen zdát.

celý článek

 

Eiffelova věž - nezaměnitelný symbol Paříže

Eiffelova věž - nezaměnitelný symbol Paříže

Pouhé dva roky stačily k tomu, aby se k nebi vztyčila věž, jež v letošním roce neúspěšně kandidovala do elitní skupiny sedmi nových divů světa. Avšak ani tento malý nezdar nic nezmění na faktu, že Eiffelova věž patří již po více než sto let k nejznámějším památkám Evropy.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie