Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Francouzština na kurzu v zahraničí

Francouzština na kurzu v zahraničí

Francouzštinou se domluvíme nejen ve Francii, ale třeba i ve Švýcarsku, Belgii, karibské oblasti a v Kanadě. Všichni, kteří se ji učí, se shodují na tom, že se jedná o poměrně náročný jazyk především kvůli těžké výslovnosti. Vše se píše trošku jinak, než se vyslovuje. Kde jinde si proto upevnit znalosti francouzského jazyka než na kurzu v zahraničí?

celý článek

 

Chinon – středověký hrad na řece Vienne

Chinon – středověký hrad na řece Vienne

Údolí řeky Loiry, které bylo před nedávnem zařazeno na seznam památek světového dědictví UNESCO, je proslavené velkolepými zámky. Najdete v něm však také řadu dalších zajímavých památek, jako jsou například ruiny rozlehlé pevnosti tyčící se na vápencové skále nad městem Chinon. Toto působivé opevnění vypráví svou vlastní, velmi bohatou historii.

celý článek

 

Lyžování ve Francii - co nového v areálu Tři údolí

Lyžování ve Francii - co nového v areálu Tři údolí

Kdo dosud nebyl v lyžařském areálu 3 Vallées, neví, jak také může vypadat “velké lyžování ve Francii“. Méribel, Mottaret a Les Menuires jsou skutečnými srdci největší lyžařské oblasti světa. Val Thorens je tu pro sportovní nadšence a Courchevel zase pro milovníky luxusu.

celý článek

 

Cestování vlakem po Francii

Cestování vlakem po Francii

Cestování vlakem je okouzlující záležitost. Vlak je vlastně posledním dopravním prostředkem, který si zachovává punc opravdovosti. Díky němu nasajete atmosféru zemí, kterými budete projíždět a navíc se setkáte s místními cestujícími. Skvěle se například jezdí vlakem ve Francii. Jak to tady chodí a na jaká proslulá místa se dostanete po železnici?

celý článek

 

Paříž nás láká neustále

Paříž nás láká neustále

Výlet do Paříže je lákadlem pro velké množství Čechů a to i pro ty, kteří již do ní někdy zavítali. Je dokonce celkem jedno, jaké je zrovna roční období, Paříž je prostě krásná kdykoliv. Přečtěte si pár skvělých tipů, které vám pobyt ve městě lásky ještě zpříjemní.

celý článek

 

Cassis - romantika francouzské Provence

Cassis - romantika francouzské Provence

Pokud toužíte navštívit jedno z nejromantičtějších míst ve francouzské Provence, zavítejte do vesničky Cassis, která se schovává ve skalnaté zátoce asi 20 km jihovýchodně od Marseille. Najdete zde domky v pastelových barvách, které jsou roztroušeny po příkrých skalnatých svazích a táhnou se až k malému přístavu.

celý článek

 

Bayonne - na jihu Francie

Bayonne - na jihu Francie

Na jihu Francie se ve francouzské části Baskicka nachází přitažlivé a elegantní město Bayonne. To bylo kvůli své strategické poloze na hranicích mezi Francií a Španělskem po mnoho let jablkem sváru mezi těmito dvěma zeměmi. Přestože leží nedaleko rušného přímořského letoviska Biarritz, atmosféra je zde úplně jiná.

celý článek

 

Mougins – oblíbené středisko Francouzské riviéry

Mougins – oblíbené středisko Francouzské riviéry

Město Mougins ležící asi 7 km severně od Cannes se stalo oblíbeným cílem světových celebrit. Má ideální polohu v kopcích nad Azurovým pobřežím a jeho hosté tak mohou pohodlně vychutnávat všechny jeho krásy. Doslova nadosah jsou tak pláže, pobřeží, živá letoviska, historická města, zapadlé vesničky a vyhlášená golfová hřiště Francouzské riviéry.

celý článek

 

Skryté gastronomické poklady jihu Francie

Skryté gastronomické poklady jihu Francie

Vydejme se na východ z města Bordeaux po rovnoběžce do vnitrozemí Francie. Tam najdeme ty pravé přírodní ráje a gastronomické poklady v podobě výjimečných vín a sýrů, ale také oblasti ideální pro pěstování různých plodin a chov zvířat, jako jsou husy a kachny. Nechybí ani divoce rostoucí houby, voňavé byliny, divoká lesní zvěř a sladkovodní ryby.

celý článek

 

Quimper - centrum bretaňské kultury

Quimper - centrum bretaňské kultury

Quimper je nejstarším městem francouzské Bretaně a hlavním městem starobylého vévodství Cornouaille. Město je poklidným centrem bretaňské kultury, sídlem těch nejlepších hrnčířů a místem, kde můžete vidět krásné staré hrázděné domy. Quimper ležící na soutoku řek Odet a Steir má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout, přesto je často opomíjen.

celý článek

 

Historické město Autun založil císař August

Historické město Autun založil císař August

V oblasti střední Francie, se v regionu Burgundsko rozkládá krásné historické město Autun, jehož historie sahá do 1. století před Kristem, kdy jej založil císař August. V té době bylo jedním z nejvýznamnějších měst římské Galie, dnes je lákavým turistickým cílem. Nejkrásnější výhled na něj se nabízí z kopce ležícího přímo na jih od města.

celý článek

 

Cesty na přání

Cesty na přání

Každý máme nějaké přání, chceme něco zažít, něco vidět. Cestovní a dopravní agentura Lido-CS se už 17 let snaží vyhovět svým klientům při uskutečňování jejich nápadů a přání. Jsme schopni zajistit jak cesty za poznáním, turistikou, sportem, kulturou a zábavou, ale i za nákupy a atrakcemi. Oblíbené jsou zejména Vánoční trhy, návštěvy Legolandu a podobně.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 
 

Náš tip

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA 2017

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8, 10, 12, 15-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 5.790 Kč.

 

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska

Pojeďte s CK TILIA na velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně
Sleva 1000 Kč pro rezervace do 31. 10. 2017

ZÁJEZDY ONLINE 2017

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie