Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Jeden netradiční den v magické Paříži

Jeden netradiční den v magické Paříži

V Paříži jsem byla už dvakrát, co jsem nestihla z hlavních pamětihodností poprvé, dohnala jsem podruhé. Eiffelovka, Notre-Dame, Louvre, Montmartre, Champs-Élysées i Versaille, to všechno už znám.

celý článek

 

Francie - lyžování v nekonečných obzorech

Francie - lyžování v nekonečných obzorech

Lyžování Francie - zdá se vám možná divné slovní spojení, ale vyjadřuje opravdové The best of the best. Kladete si otázku, co je na lyžování ve francouzských Alpách tak úžasného? Je to především monumentálnost areálů vzniklých ze vzájemně propojených středisek.

celý článek

 

Pont du Gard

Pont du Gard

Za zázrak římské stavební techniky je považován 275 metrů dlouhý akvadukt Pont du Gard stojící nedaleko jihofrancouzského města Nîmes. Již od roku 19 před Kristem, kdy jej nechal vystavět císař Agrippa, se klene nad údolím řeky Gard. Je tvořen třemi patry arkád a stal se jednou z největších a nejúžasnějších dochovaných římských staveb v zemi.

celý článek

 

Muzeum výtvarných umění v Lyonu

Muzeum výtvarných umění v Lyonu

V bývalém lyonském klášteře sídlí Muzeum výtvarných umění, které je druhým největším uměleckým muzeem ve Francii. Toto vynikající muzeum zve návštěvníky na atraktivní prohlídku archeologických egyptských a římských artefaktů, francouzského, holandského a španělského umění i překrásnou přehlídku soch umístěných ve vnitřním nádvoří.

celý článek

 

Gordes, vesnice na skále

Gordes, vesnice na skále

V kopcích Provence uprostřed vápencového pohoří Lubéron se nachází malebná francouzská vesnička Gordes. Má poměrně dramatickou polohu na skalním výběžku, což jí dodává neodolatelný provensálský ráz. Z Gordes se tak naskýtá překrásný výhled do celého kraje, a to je taky jeden z důvodů, proč je považována za jedno z nejkrásnějších míst v Provenci.

celý článek

 

Tours - kouzelné město na Loiře

Tours - kouzelné město na Loiře

V údolí řeky Loiry se nedaleko slavných zámků rozkládá velké prosperující město Tours, které díky svým muzeím, obchodům, restauracím a pěkně zrekonstruovaným starým budovám rozhodně stojí za návštěvu. Za vlády Ludvíka XI. bylo dokonce hlavním městem Francie. Dnes je nejkouzelnějším městem na Loiře a oplývá uhlazenou atmosférou.

celý článek

 

Roussillon - okrová vesnice

Roussillon - okrová vesnice

Na jihu Francie, asi 30 kilometrů od Avignonu, se nachází malá vesnička Roussillon, která každého uchvátí především sytým červeným nádechem zdejších budov, jež ostře kontrastují s okolními tmavě zelenými kopci. Rozkládá se na vršku kopce a je známá jako jedno z největších nalezišť okru na světě.

celý článek

 

L´Isle-sur-la-Sorgue

L´Isle-sur-la-Sorgue

Na ostrůvcích v pěti ramenech řeky Sorgue se rozkládá krásné středověké městečko L'Isle-sur-la-Sorgue, kterému se díky jeho poloze často říká také „Benátky Provence“. Centrum městečka je obklopeno vodními kanály a najdete v něm osm velkých dřevěných vodních kol.

celý článek

 

Amiens – město Julese Verna

Amiens – město Julese Verna

V severní Francii se v údolí řeky Somme rozkládá městečko Amiens, které si toho v minulosti už hodně vytrpělo. V roce 1918 bylo během války velmi intenzivně bombardováno a roku 1940 pak dělostřelectvo srovnalo se zemí většinu jeho starobylého centra. Z toho důvodu zde narazíte na jeden válečný památník za druhým, Amiens ovšem nabízí mnohem více k vidění.

celý článek

 

Abbaye de Sénanque

Abbaye de Sénanque

Klášter Abbaye de Sénanque založený roku 1148 patří mezi tři velké cisterciácké kláštery ve francouzském regionu Provence. Nachází se asi tři kilometry od překrásné středověké vesničky Gordes, v údolí Senancole mezi nekonečnými levandulovými poli. Jméno kláštera je odvozeno od latinského "sine aqua" - bez vody, protože zdejší řeka dávala málo vody.

celý článek

 

Paříž klasická

Paříž klasická

Krví pokřtěná Marna proniká do Seiny, pařížská banlieu, périférique, Bercy, Národní knihovna … Seina si ještě ospale pohrává s chuchvalci mlhy, zelení mužíčci s košťaty přemýšlí nad probdělou nocí, kavárník ještě neví, zda už hodit stolečky ven… jen stará železná dáma pana Eiffela pyšně pohazujíc anténou vykazuje aktivitu.

celý článek

 

Paříž - Musée de Cluny

Paříž - Musée de Cluny

V Paříži se na levém břehu řeky Seiny nachází Musée de Cluny, v němž je vystavena nádherná sbírka římských a středověkých artefaktů. Muzeum sídlí v původním Hotelu de Cluny, který byl vybudován na konci 15. století, v blízkosti pozůstatků nejstarších římských lázní ve francouzské metropoli.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie