Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Divokými Pyrenejemi

Divokými Pyrenejemi

Hranice mezi Španělskem a Francií je tvořena nádherným, ale zároveň někdy i nebezpečným masivem Pyrenejí. Najdete tu skalnaté rozeklané vrcholy s jazyky věčného sněhu, zalesněné hřebeny, suťová pole i hluboká údolí, to vše zkrášleno divokými řekami a potoky i průzračnými jezery.

celý článek

 

Pyreneje - na pomezí Francie a Španělska

Pyreneje - na pomezí Francie a Španělska

Pyreneje – divoké, malebné a krásné. Toto pohoří tvoří přirozenou hranici mezi Francií a Španělskem a přes mnohé výhonky civilizace dodnes patří mezi území s nejzachovalejší přírodou v Evropě. Jejich příkré srázy, zasněžené vrcholy a hluboká údolí sice lákají čím dál více turistů a na divokých peřejích řek se častěji objevují lodě a rafty vodáků ...

celý článek

 

Alsasko - po stopách čápů nejen za vínem

Alsasko - po stopách čápů nejen za vínem

Na úpatí zalesněných vogézských úbočí s tajuplnými zámky, staví Alsasko na odiv své nejkrásnější vinařské vesnice. Hradbami obehnaná místa, která ukrývají pohostinné hospůdky se starobylými vývěsními štíty a jedinečná stavení semknutá kolem kostelních věží, okouzlí každého, kdo si najde čas k malé zastávce ...

celý článek

 

Versailles - architektonická perla Francie

Versailles - architektonická perla Francie

Zámek ve Versailles ležící nedaleko francouzské metropole Paříže vznikl v době vrcholné královské moci, je symbolem absolutistické monarchie a ukázkovým dílem klasicistní architektury. Až do francouzské revoluce v roce 1789 byl sídlem královského dvora a francouzské vlády. Mnoho zahraničních paláců a zámků se mu chtělo svou krásou vyrovnat, ale nikdy toho nedosáhli.

celý článek

 

Výšlap na Mont Blanc - 4810 m n. m.

Výšlap na Mont Blanc - 4810 m n. m.

Mont Blanc (italsky Monte Bianco) je hora nacházející se na italsko-francouzské hranici v masivu Mont Blancu a je se svými 4807 metry nad mořem nejvyšší horou Alp. Zda je nejvyšší horou Evropy Mont Blanc nebo kavkazský Elbrus, záleží na volbě hranice Evropy, která je dosti libovolná, a různé geografické prameny se v tomto ohledu liší.

celý článek

 

Jeden den v Lyonu

Jeden den v Lyonu

Lyon - hlavní město francouzského regionu Rhône-Alpes a důležité průmyslové centrum, jehož zvuk je spojen především s výrobou obřích airbusů. Díky své ideální poloze je také významným dopravním uzlem a křížovatkou. I přesto nabízí Lyon svým návštěvníkům neuvěřitelné množství unikátních památek, které lákají turisty z celého světa.

celý článek

 

Lille - město z červených cihel

Lille - město z červených cihel

V 19. století dostalo francouzské město Lille nálepku světa dřiny a chudoby, které se dlouho nemohlo zbavit. V posledních deselitích se ale jeho tvář výrazně změnila – v roce 2004 bylo dokonce vyhlášeno evropským městem kultury, a od té doby jen dále kvete...

celý článek

 

Remeš - historická perla mezi vinicemi

Remeš - historická perla mezi vinicemi

Remeš je jedno z historicky nejvýznamnějších francouzských měst. Byli v něm korunováni králové a v roce 1945 podepsána kapitulace Německa. Kromě toho střeží jedinečný kulturní odkaz v podobě monumentální gotické katedrály a dalších budov, zapsaných na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

celý článek

 

Champagne - domov šumivého vína

Champagne - domov šumivého vína

Kdo by neznal a neochutnal šampaňské? Symbol oslav a vítězství, víno vín... Nenechte se ale mýlit – skutečné „champagne“ je jen jedno, musíte se za ním vypravit do stejnojmenného regionu ve Francii nebo si za něj připlatit ve vybraných obchodech. Kvalitou i cenou se od nám známých šumivých vín liší výrazně.

celý článek

 

Mont Blanc - výstup na nejvyšší horu Evropy

Mont Blanc - výstup na nejvyšší horu Evropy

Hora Mont Blanc, která tvoří hranici mezi jihovýchovní Francií a severozápadní Itálií, je se svými 4807 metry bezesporu nejvyšším vrcholem Alp. Oficiálně je také nejvyšší horou Evropy, i když některé prameny, zvláště ty mimoevropské, přičítají tento status kavkazskému Elbrusu.

celý článek

 

Mont Saint Michel - hora duchů

Mont Saint Michel - hora duchů

Keltové věřili, že na ostrov Mont Saint Michel odcházejí duše zemřelých. Už déle než tisíc let zde stojí opatství a chrám, který ročně navštíví milióny poutníků. Mont Saint Michel je považovaný za jeden z divů západního světa a patří k nejnavštěvovanějších památkám ve Francii.

celý článek

 

Marseille - místo, kde pobýval hrabě Monte Christo

Marseille - místo, kde pobýval hrabě Monte Christo

Slavný román Hrabě Monte Christo zná snad každý, jen málokdo však ví, že jeho autor, Alexandr Dumas, nechal svého hrdinu uvěznit do pevnosti d´If, která stojí na skalnatém ostrůvku nedaleko starého přístavu v Marseille. Vypravme se společně do města, které dnes patří k největším přístavům celého Středozemí.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie