Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Historické město Autun založil císař August

Historické město Autun založil císař August

V oblasti střední Francie, se v regionu Burgundsko rozkládá krásné historické město Autun, jehož historie sahá do 1. století před Kristem, kdy jej založil císař August. V té době bylo jedním z nejvýznamnějších měst římské Galie, dnes je lákavým turistickým cílem. Nejkrásnější výhled na něj se nabízí z kopce ležícího přímo na jih od města.

celý článek

 

Cesty na přání

Cesty na přání

Každý máme nějaké přání, chceme něco zažít, něco vidět. Cestovní a dopravní agentura Lido-CS se už 17 let snaží vyhovět svým klientům při uskutečňování jejich nápadů a přání. Jsme schopni zajistit jak cesty za poznáním, turistikou, sportem, kulturou a zábavou, ale i za nákupy a atrakcemi. Oblíbené jsou zejména Vánoční trhy, návštěvy Legolandu a podobně.

celý článek

 

Le Puy-en-Velay – "vztyčeno v údolí"

Le Puy-en-Velay –

Město Le Puy–en-Velay ležící ve Francouzském středohoří má jedinečnou polohu uprostřed náhorní plošiny, z níž se do mnohametrové výšky tyčí několik sopečných kuželů. Právě tyto vyhaslé sopky, kolem kterých se město rozrostlo, mu daly jeho název. Le Puy-en-Velay znamená totiž „vztyčeno v údolí“.

celý článek

 

Biot – výletní místo na jihu Francie

Biot – výletní místo na jihu Francie

Svými sklárnami a také krásným zachovalým centrem z 16. století se proslavilo jihofrancouzské městečko Biot. Je oblíbeným výletním místem dovolenkářů užívajících si nádherných pláží Azurového pobřeží. Ti alespoň na jeden den vymění přeplněné pláže, palmy, mořský vánek a azurové moře za poznání historie a francouzských tradic.

celý článek

 

Bordeaux - vznešený domov nejznámějšího červeného vína

Bordeaux - vznešený domov nejznámějšího červeného vína

Bordeaux platí za nejslavnější vinařskou oblast ve Francii. Rozlehlé vinice lemují tok řeky Garonny až k jejímu širokému ústí Gironde. Méně známé je Bordeaux jako historické město, které má po Paříži nejvíce památkově chráněných objektů v zemi. Jeho stará část se snovým názvem Měsíční přístav byla letos připsána na seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Saint–Malo - nedobytná pevnost a cíl turistů

Saint–Malo - nedobytná pevnost a cíl turistů

Na severozápadě Francie se na rozhraní Bretaně a Normandie nachází městečko Saint-Malo. Najdete jej ve stejnojmenném zálivu, na skalnatém výběžku u ústí řeky Rance. V minulosti bylo jen nedobytnou vojenskou pevností, zatímco dnes je přístupným vyhledávaným cílem turistů.

celý článek

 

Údolí zámků, vína a požitků

Údolí zámků, vína a požitků

Nejdelší francouzská řeka Loira teče rozlehlou a úrodnou rovinou od středu země až k břehům Atlantiku. Podél toku se rozprostírají vyhlášené vinohrady, ovocné sady, ale také významná historická města a nebývalé množství slavných královských zámků.

celý článek

 

Eurovíkendy - 10 nejoblíbenějších destinací

Eurovíkendy - 10 nejoblíbenějších destinací

Mezi českými turisty se stala velmi oblíbenou formou zahraničních výletů prohlídka nejkrásnějších metropolí Evropy. Během několika dní můžete poznat největší lákadla daného města, seznámíte se s památkami a užijete si i dostatek zábavy. A která metropole je mezi Čechy nejoblíbenější? Na plné čáře stále vyhrává šarmantní a noblesní Paříž.

celý článek

 

Paříž – eurovíkendy v místech, kudy kráčela historie

Paříž – eurovíkendy v místech, kudy kráčela historie

Nemáte kvůli svým pracovním povinnostem možnost vyjet si na delší dovolenou, a přitom byste rádi poznávali kulturní a historická evropská centra? Cestovní kancelář Neckermann, která nabízí nejlépe rozvinuté průvodcovské služby Thomas Cook Service, se postará, aby tyto dvě věci nebyly neslučitelné a žádné vaše přání nesplnitelné.

celý článek

 

Francouzské sopky kraje Auvergne

Francouzské sopky kraje Auvergne

Francie je natolik velkou zemí, že si zde vyberete snad od všech typů krajiny. Málo lidí z Česka však vůbec má tušení, že ve Francouzském středohoří se nachází asi nejkrásnější vulkanická krajina kontinentální Evropy, chráněná v regionálním přírodním parku Sopky Auvergne.

celý článek

 

La Montagnette – krajina vonící tymiánem

La Montagnette – krajina vonící tymiánem

Pěší turisté a houbaři milují krajinu La Montagnette, která se rozprostírá severně od Tarasconu a již od Avignonu. Tato jihofrancouzská oblast, jejíž název v překladu znamená „Malá hora“ není příliš známá a navštěvovaná a to i přesto, že ukrývá několik významných historických památek a je tvořena nádhernou a nedotčenou přírodou.

celý článek

 

Moustiers-Ste-Marie - vesnice mezi horami

Moustiers-Ste-Marie - vesnice mezi horami

Uprostřed francouzských Provensálských Alp je do hluboké rokle mezi dva špičaté útesy vtěsnána vesnice Moustiers-Ste-Marie, která se proslavila především krásně malovanou keramikou s cíničitou glazurou, které se říká „fajáns“. Tato kouzelná skalní obec je jednou z nejmalebnějších v oblasti Provence a přitahuje návštěvníky z různých koutů Evropy.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie