Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Chateau de Fontainebleau

Chateau de Fontainebleau

Asi 60 kilometrů jižně od Paříže se nachází městečko Fontainebleau, které se proslavilo nejen svými rozsáhlými lesy, které jsou víkendovým cílem Pařížanů, ale také půvabným zámkem Chateau de Fontainebleau, který patří k nejrozlehlejším zámkům ve Francii. Dříve byl zámek sídlem králů, dnes jej obdivují turisté.

celý článek

 

Jak se zdolává Mont Blanc, Střecha Evropy

Jak se zdolává Mont Blanc, Střecha Evropy

Po neúspěšném výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4808 m n. m.) v srpnu 2009 jsme rozhodli, že se musíme pokusit tento vrchol pokořit ještě jednou. Proto jsme loni v červenci opět vyrazili směr Francie. Jak to dopadlo?

celý článek

 

Colmar – kde se vínu daří

Colmar – kde se vínu daří

V kraji Alsasko na severovýchodě Francie se rozkládá historické městečko Colmar, které by nemělo chybět v itineráři žádného cestovatele, který se do této oblasti vypraví. Město má nejzachovalejší historické jádro, uchovává řadu památek a pyšní se vkusně sladěnou architekturou.

celý článek

 

Amboise - ospalé městečko v srdci Francie

Amboise - ospalé městečko v srdci Francie

Téměř v samotném srdci Francie se v údolí řeky Loiry rozkládá ospalé městečko Amboise, které však ukrývá bohatou historii a jeden z nejkrásnějších zámků v oblasti. Tento středověký architektonický skvost je posazen na vrcholku srázu odkud shlíží na Loiru. Návštěvníkům se z údolí naskýtá opravdu krásná silueta zámku a cimbuří.

celý článek

 

Tignes – lyžování na svazích ledovce

Tignes – lyžování na svazích ledovce

Díky vysoké nadmořské výšce, spolehlivým sněhovým podmínkám, nejmodernějším lanovkám, vybavení na výrobu umělého sněhu a široké nabídce sjezdovek nabízí Francie jedno z nejlepších lyžování na světě, které potěší všechny úrovně lyžařů a milovníky dalších zimních sportů. Jedním z nejoblíbenějších francouzských středisek je Tignes.

celý článek

 

Carcassonne - výlet do 13. století

Carcassonne - výlet do 13. století

V Evropě je mnoho míst se středověkými památkami, ať už hrady, domy, celými městskými centry či jinými stavbami. Jedním z nejkomplexnějších skanzenů středověku je však určitě francouzské pevnostní město Carcassonne

celý článek

 

Jazykové kurzy s ESL

Jazykové kurzy s ESL

Pokud se řekne Francie, jistě se všem vybaví Paříž a známá Eiffelovka. Země ale nabízí mnohem více než tyto známé turistické symboly. Pokud chcete vyrazit mimo tuto multikulturní metropoli a užít si zbytek Francie, stačí si vybrat region, který bude mít co nabídnout právě vám. Velmi specifickou atmosférou nabízí bezpočet míst.

celý článek

 

Francouzská Riviéra - dovolená s CK Doltour

Francouzská Riviéra - dovolená s CK Doltour

K nejkrásnější oblasti Francie, kterou s oblibou navštěvují nejen cizinci, ale i samotní Francouzi, patří bezesporu Francouzská Riviéra. Kouzelná přímořská část, zvaná také Azurové pobřeží, oplývá celoročně rozmanitými přírodními krásami a je vyhledávaným cílem turistů celého světa.

celý článek

 

Korsika – kouzelné letní pokušení

Korsika – kouzelné letní pokušení

Pokud přemýšlíte, kam letos zamíříte na dovolenou, pojďte společně s námi poznat jeden z francouzských pokladů. Je to Korsika, kde si každý přijde na své. Rozhodně nečekejte žádnou nudu, ostrov je totiž velmi pestrý, jak svou přírodou, horami, tak i milými místními obyvateli a spoustou možností, jak příjemně strávit čas.

celý článek

 

Naturisté a Korsika

Naturisté a Korsika

Vysoké hory, divoké soutěsky, hluboké borovicové lesy, exotické kaštanové háje, statisíce divokých a polodivokých prasat, úchvatné útesy, stovky strážních věží na pobřeží, krásné písečné pláží. Tak lze charakterizovat francouzský ostrov Korsika, rodiště Napoleona Bonaparte.

celý článek

 

Paříž - bez rozdílu vyznání

Paříž - bez rozdílu vyznání

Paříž se pyšní jedněmi z nejkrásnějších a nejslavnějších památek na světě. Při její návštěvě byste však neměli opomíjet i ty méně známé, protože to neznamená, že nejsou atraktivní. Za návštěvu stojí také pařížské svatostánky, kterých je v metropoli opravdu požehnaně.

celý článek

 

Pylská duna

Pylská duna

Největší přírodní písečnou dunu v Evropě najdeme ve Francii u pobřeží Atlantského oceánu nedaleko města Bordeaux. Tuto jedinečnou přírodní památku dlouhou 2,7 kilometru a měřící 110 metrů vytvořil vítr a vlny. Je to místo, kde se můžete věnovat hned několika druhům sportu – lyžování, surfování i plavání.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie