Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kaysersberg - informace o městě

Krásné středověké hrázděné město Kaysersberg se rozkládá na ploše 8 280 km čtverečních v samotném srdci Alsaska. Ve městě, které je známé jako rodiště nositele Nobelovy ceny za mír Alberta Schweitzera, dnes žije 2815 obyvatel.

Městečko se nachází na úpatí masívu Vogese a mezi jeho hlavní a nejpřitažlivější památky patří císařský zámek, mohutný hrad s vyhlídkou a opevněným mostem, stará radnice nebo kostel Ste-Croix s křídlovým oltářem. Pravidelně se zde v prosinci konají vyhlášené vánoční trhy, které lákají zvědavce z širokého okolí. Na kulturně založené návštěvníky zde čeká i řada muzeí s nejrůznějším zaměřením.

V okolí se rozkládá nádherná kopcovitá krajina, která je lákavou výzvou jak pro pěší turisty, tak i pro horské cykloturisty. Kaysersberg je skvělým místem, kde se dá uniknout všednosti. Různorodá krajina nabízí spoustu možností turistického vyžití. V okolí obce je možné si zahrát tenis, zaplavat si v krytém bazénu nebo si zahrát golf na 18 jamkovém hřišti. Milovníci rybaření si musí pro rybolov obstarat speciální povolení.

Jelikož je Kaysersberg vyhlášeným vinařským městem, najdete zde téměř na každém rohu vinné sklípky s možností degustace vín zdarma. V údolí Kaysersbergu se v nadmořské výšce 200 až 450 metrů rozprostírají na ploše 27 hektarů vinice patřící starému a uznávanému vinařství Domaine Weinbach, které bylo založeno již v roce 1612 kapucínskými mnichy. Posledních 107 let je ve vlastnictví rodiny Fallerových.

Díky slunečnému podnebí a částečně kontinentálnímu klimatu se zde daří pěstovat ty nejlepší hrozny a produkovat nejkvalitnější víno. Teplý podzim totiž umožňuje pomalé vyzrávání hroznů, různorodost zdejšího geografického podloží navíc umožňuje vinařům pěstovat unikátní odrůdy vín v jejich nejjemnějších formách. Etikety z místních vín jsou považovány za skutečné kaligrafické umění a stávají se ceněnou součástí sbírek milovníků vín.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie