Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Bresse - informace o obci

La Bresse, malá horská vesnička leží ve výšce 636 až 1363 metrů nad mořem, v samotném centru regionu Alsasko. Najdeme ji asi 53 km západně od městečka Colmar a 55 km východně od Epinalu. Z těchto měst je do La Bresse zajištěno kvalitní dopravní spojení, přijet můžete vlakem i autobusem. Dnes zde žije kolem 5100 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je z převážné části turistický ruch.

Kolem La Bresse se zvedají mohutné kopce porostlé loukami a lesy. Místo je tak ideální pro pěší turistiku i zimní sporty, v každém ročním období má návštěvníkům co nabídnout. V oblasti se střídají různorodé krajiny a otevírají se překrásná panoramata. Nádherný výhled se naskýtá například z kopců přes Route des Cretes, jako je Vogesenmassiv, Elsassebene a Schwarzwald. Zdejší podnebí a vzduch působí doslova blahodárně a má léčivé účinky.

V létě je možné se kromě pěší turistiky věnovat horolezectví, paraglidingu, rybaření nebo cykloturistice na horském kole. O zábavu se postará letní sáňkařská dráha, minigolf, tenisové kurty, bowling, petangue či možnost lukostřelby.

V obci je návštěvníkům k dispozici vše, co potřebují ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde obchody s potravinami a dalším zbožím, restaurace, diskotéku, kino a spoustu pamětihodností. Sportovně založené jedince jistě potěší krytý bazén se saunou a fitness centrem. Z La Bresse se podnikají také četné exkurze do okolí, které je doslova poseto mnoha jezery.

Na milovníky zimních sportů zde čeká lyžařský areál La Bresse-Hohneck s celkem 36 sjezdovkami a sněhovým parkem. O přepravu lyžařů se stará 7 sedačkových lanovek a 27 vleků. Začátečníci se mohou přihlásit do lyžařské školy, kde se mohou naučit jak alpskému tak i norskému lyžování. Pro milovníky klasického lyžování je připraveno více než 50 km upravovaných běžeckých tratí. Upravovány jsou také zimní turistické značené stezky v délce 40 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie