Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brioude

Brioude

Vesnice Brioude se nachází v regionu Auvergne, ve střední Francii, ležící v nadmořské výšce 406 - 924 m. Brioude se nachází 59 km od Puy en Velay, 72 km od Clermont-Ferrand.

V Brioude je k vidění mnoho pamětihodností. Nejzajímavější z nich je románská bazilika svatého Juliána, vybudovaná v 11. - 14. století, známá svými barevnými freskami a geometrickými ornamenty (růžice, lilie aj.). V Brioude je kromě toho možné navštívit také dům krajek či muzeum lososů, kteří se nedaleko na horním toku Alliery třou.

Brioude nabízí různé sportovní aktivity, je vhodným místem pro pěší turistiku, horskou turistiku a túry na horském kole. V Brioude si můžete vyzkoušet kánoe, rafting, tenis, rajtování či rybaření. Brioude se hodí pro dovolenou celé rodiny.

Region Auvergne se nachází v centru Francie, jeho povrch tvoří sopečný masiv. Auvergne je ideálním místem pro milovníky turistiky, cykloturistiky a výletů na horských kolech. Návštěvníky zde láká nádherná příroda, kaňony a řeky. Na své si zde přijdou i všichni milovníci architektonických skvostů a památek. Auvergne je známé také díky vynikajícím sýrům.

Dopravní spojení: nádraží "Brioude" 1 km. Lamothe, 4 km. Lavaudieu, 9 km.
Doprava letadlem: letiště Clermont-Ferrand (CFE), 75 km, Lyon-ST Exupéry (LYS), 206 km, Périgueux (PGX), 320 km.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie