Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Paulhaguet

Paulhaguet

Vesnice Paulhaguet se nachází ve francouzském regionu Auvergne. Paulhaguet je malá vesnice nacházející se 16 km od Briode, 30 km od Auzon, 45 km od Puy-en-Velay. Paulhaguet je ideálním místem pro milovníky architektury a památek, ale také pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku.

V Paulhaguet jsou k dispozici obchody, potraviny, restaurace a množství pamětihodností. Za návštěvu určitě stojí zámek Domeyrat, klášter Lavandieu, zámek Chavaniac-Lafayette a románský kostel. V Paulhaguet se koná známý hudební festival. V létě se návštěvníci Paulhaguet mohou věnovat tenisu, rajtování či turistice (je zde 60 km turistických cest).

Tipy na výlety
Paulhaguet je vhodný výchozí bod pro zajímavé výlety a exkurze, například do města le Puy-en-Velay. Městečku Le Puy-en-Velay dominují sopečné kužely. Na vrcholku jednoho je kaple, na dalším pak masivní socha Notre-Dame-de-France (MatkyBoží francouzské), v jejíchž útrobách se můžete po žebříku vyšplhat až k její šíji. Socha byla vyrobena z roztaveného kanónu ukořistěného po pádu Sevastopolu v Krymské válce.

Toto město se nachází uprostřed náhorní plošiny, ze které vyrůstá záplava sopečných kuželů. Možná je to právě toto bizarní okolí, které přispělo k významu městečka jako raného místa pro konání bohoslužeb. Po staletí jej vyhledávali poutníci a toto město bylo také výchozím místem pro první zaznamenanou pouť do Santiaga de Compostela, vedenou zdejším biskupem v roce 951.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie