Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Domaize

Domaize

Vesnice Domaize leží v regionu Auvergne, ve střední Francii. Domaize se nachází 42 km od Issoire, 48 km od Clermont-Ferrand, 56 km od Vichy, 9 km od Cunlhat. Za vidění v Domaize stojí zejména stará tkalcovna, zámek Mauzun, propasti řeky Dore a Miodet či panoramatický výhled na horský řetěz Puys.

V Domaize se návštěvníci mohou věnovat rajtován či rybaření. V Cunlhat jsou k dispozici obchody, potraviny, řeznictví a pekařství.

Tipy na výlety
V okolí Domaize se nachází velké množství nejrůznějších zajímavých míst, přírodních i historických krás. Za návštěvu stojí také některé okolní vesnice - Cunlhat, Tours sur Meymont a La Chapelle d´Agon. V okolí Domaize je množství turistických cest. Zejména děti se jistě rádi zúčastní výletu do zábavního parku Vulcania, který se nachází 88 km od Domaize.

Oblast Auvergne, sopečné centrum Francouzského středohoří, má také vydatnou venkovskou kuchyni, která se rozšířila i do zbytku Francie – často díky malým pařížským kavárnám, tradičně provozovaným obyvateli pocházejícími z tohoto regionu. Vyzkoušejte například „potée auvergnate“, což je vepřové maso plněné zelím. Auvergne je také pověstné svými solenými šunkami a sušenou uzeninou a Le Puy je proslulé díky své vynikající zelené čočce, nyní s ochrannou známkou.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie