Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Commentry

Commentry

Město Commentry se nachází v samém středu Francie, v centru regionu Auvergne a leží v nadmořské výšce 385 m. Commentry je vzdálené 20 km jižně od Montlucon. V Commentry je množství pamětihodností a muzeum, které stojí za vidění. V létě je zde pro návštěvníky bazén, možnost hrát tenis a věnovat se turistice. V okolí obce je velké množství turistických cest.

Oblast Auvergne, samotném centru Francouzského středohoří, byla ještě donedávna zaostalým regionem, dnes se zde však velmi rychle rozvíjejí nové možnosti. V centru Francouzského středohoří se nacházejí žulové a krystalické skály z vyvřelých sopečných hornin – tzv. puys, které tvoří nejvyšší vrcholy tohoto masivu.

Tato nádherná a otevřená krajina je ideálním místem pro pěší turistiku, horolezectví, raftování i rogalové létání. Ti, kteří dávají přednost mírumilovnějším aktivitám, si mohou vybrat z mnoha kouzelných vyjížděk či si dopřát pobyt v některých ze zdejších elegantních lázní.

Regionální muzea připomínají silně zakořeněný tradiční život, závislý na průmyslových odvětvích, jako jsou pěstování bource morušového, výroba nožů a sýrařství - plísňový ovčí sýr Roquefort je zdejší jedinečnou klasikou.

Dopravní spojení: dálnice A71, výjezd Bord. Nádraží SNCF Commentry
Doprava letadlem: letiště Clermont-Ferrand (CFE), 95 km, Lyon-Saint-Exupery (LYS), 235 km.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie