Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Commentry

Commentry

Město Commentry se nachází v samém středu Francie, v centru regionu Auvergne a leží v nadmořské výšce 385 m. Commentry je vzdálené 20 km jižně od Montlucon. V Commentry je množství pamětihodností a muzeum, které stojí za vidění. V létě je zde pro návštěvníky bazén, možnost hrát tenis a věnovat se turistice. V okolí obce je velké množství turistických cest.

Oblast Auvergne, samotném centru Francouzského středohoří, byla ještě donedávna zaostalým regionem, dnes se zde však velmi rychle rozvíjejí nové možnosti. V centru Francouzského středohoří se nacházejí žulové a krystalické skály z vyvřelých sopečných hornin – tzv. puys, které tvoří nejvyšší vrcholy tohoto masivu.

Tato nádherná a otevřená krajina je ideálním místem pro pěší turistiku, horolezectví, raftování i rogalové létání. Ti, kteří dávají přednost mírumilovnějším aktivitám, si mohou vybrat z mnoha kouzelných vyjížděk či si dopřát pobyt v některých ze zdejších elegantních lázní.

Regionální muzea připomínají silně zakořeněný tradiční život, závislý na průmyslových odvětvích, jako jsou pěstování bource morušového, výroba nožů a sýrařství - plísňový ovčí sýr Roquefort je zdejší jedinečnou klasikou.

Dopravní spojení: dálnice A71, výjezd Bord. Nádraží SNCF Commentry
Doprava letadlem: letiště Clermont-Ferrand (CFE), 95 km, Lyon-Saint-Exupery (LYS), 235 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie