Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vesdun

Vesdun

Vesnice Vesdun se nachází v centru Francie, v regionu Cher. Leží na hranici Le Berry, 40 km od Montlucon. Vesnice je situována v pěkném prostředí, oblast nabízí řadu přírodních krás a je bohatá na historické památky.

Za vidění zde stojí například kostel a zejména zahrada Jardin de Bacchu, která je zaměřená na koření, lékařské a léčitelské rostliny. Vaší pozornosti by neměly ujít vesnice Epineul Le Fleuriel (7 km od Vesdun) a Le Grand Meaulnes.

V obci jsou k dispozici potraviny a pekařství. V létě se návštěvníci mohou věnovat vodním sportům v Sidiailles (8 km od Vesdun). Na své si zde přijdou milovníci turistiky a cykloturistiky, protože okolí Vesdun nabízí řadu turistických cest a cest pro výlety na kole.

Tipy na výlety
Vinice lemují Loiru téměř po celé její délce, ačkoliv Loirská vína nedosahují úrovně vín burgundských či z Bordeaux. Během odpočinku mezi jednotlivými návštěvami zámků vyzkoušejte tato vynikající vína i velmi výtečné místní speciality.

Zdejší vína se výborně hodí k místní kuchyni. Klíčem je jednoduchost: místní zvěřina, ryby, zelenina a ovoce jsou tak chutné, že ke zvýraznění své chuti potřebují jen lehké, jemné omáčky. Rozhodně se poohlédněte po čerstvých sýrech, obzvláště kozích. K dezertům patří jablečné a švestkové koláče a lívanečky ochucené ovocnou pálenkou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie