Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Abbaye de Fontenay - nejstarší dochovaný cisterciácký klášter ve Francii

Abbaye de Fontenay - nejstarší dochovaný cisterciácký klášter ve Francii

Ve středu Francie se nedaleko Montbardu rozkládá nejstarší dochovaný cisterciácký klášter v zemi - Abbaye de Fontenay. Založil jej v roce 1118 svatý Bernard z Clairvaux a pojmenoval jej po zdejším prameni protékajícím zalesněným údolím. Na počátku 20. století byl pak celý klášterní areál zrekonstruován do původní středověké podoby.

celý článek

 

Saumur - kouzelné městečko v údolí řeky Loiry

Saumur - kouzelné městečko v údolí řeky Loiry

Na západě Francie se v údolí řeky Loiry rozkládá kouzelné městečko Saumur, které se proslavilo nejen svým nádherným zámkem, ale také výbornými šumivými víny, kvalitní jezdeckou školou a jedinečným muzeem tanků. Toto malebné městečko s 30 tisíci obyvateli je také rodištěm slavné módní návrhářky Coco Channel.

celý článek

 

Paříž - Musée Rodin

Paříž - Musée Rodin

Od roku 1908 byl elegantní rokokový Hôtel Biron poblíž pařížského Les Invalides ateliérem slavného francouzského sochaře Auguste Rodina. Ten se rozhodl svou obsáhlou sbírku děl věnovat Francii, ale měl jednu podmínku – že se Hôtel Biron po jeho smrti promění v muzeum, které bude věnováno jeho celoživotní práci. A tak se i stalo.

celý článek

 

La Rochelle – přístavní město

La Rochelle – přístavní město

V západní Francii se na pobřeží Atlantského oceánu rozkládá město La Rochelle, které nejvíce proslavil kardinál Richelieu, první ministr francouzského krále Ludvíka XIII. La Rochelle se pyšní svým půvabným starobylým přístavem, který patří k nejkrásnějším a nejzachovalejším přístavům na celém atlantském pobřeží.

celý článek

 

La Norma - útulný lyžařský areál v Savojských Alpách

La Norma - útulný lyžařský areál v Savojských Alpách

La Norma patří mezi menší francouzská střediska v horském masivu Maurienne, rozhodně tedy nečekejte obří komplex typu La Plagne nebo Les Arcs. Když se podíváte na mapu lyžařských středisek v Severních Alpách, La Norma je na jejím spodním okraji. Leží trochu stranou velkých propojených oblastí, jakými jsou Tři údolí, Espace Killy nebo Paradiski.

celý článek

 

Francouzština na kurzu v zahraničí

Francouzština na kurzu v zahraničí

Francouzštinou se domluvíme nejen ve Francii, ale třeba i ve Švýcarsku, Belgii, karibské oblasti a v Kanadě. Všichni, kteří se ji učí, se shodují na tom, že se jedná o poměrně náročný jazyk především kvůli těžké výslovnosti. Vše se píše trošku jinak, než se vyslovuje. Kde jinde si proto upevnit znalosti francouzského jazyka než na kurzu v zahraničí?

celý článek

 

Chinon – středověký hrad na řece Vienne

Chinon – středověký hrad na řece Vienne

Údolí řeky Loiry, které bylo před nedávnem zařazeno na seznam památek světového dědictví UNESCO, je proslavené velkolepými zámky. Najdete v něm však také řadu dalších zajímavých památek, jako jsou například ruiny rozlehlé pevnosti tyčící se na vápencové skále nad městem Chinon. Toto působivé opevnění vypráví svou vlastní, velmi bohatou historii.

celý článek

 

Lyžování ve Francii - co nového v areálu Tři údolí

Lyžování ve Francii - co nového v areálu Tři údolí

Kdo dosud nebyl v lyžařském areálu 3 Vallées, neví, jak také může vypadat “velké lyžování ve Francii“. Méribel, Mottaret a Les Menuires jsou skutečnými srdci největší lyžařské oblasti světa. Val Thorens je tu pro sportovní nadšence a Courchevel zase pro milovníky luxusu.

celý článek

 

Cestování vlakem po Francii

Cestování vlakem po Francii

Cestování vlakem je okouzlující záležitost. Vlak je vlastně posledním dopravním prostředkem, který si zachovává punc opravdovosti. Díky němu nasajete atmosféru zemí, kterými budete projíždět a navíc se setkáte s místními cestujícími. Skvěle se například jezdí vlakem ve Francii. Jak to tady chodí a na jaká proslulá místa se dostanete po železnici?

celý článek

 

Paříž nás láká neustále

Paříž nás láká neustále

Výlet do Paříže je lákadlem pro velké množství Čechů a to i pro ty, kteří již do ní někdy zavítali. Je dokonce celkem jedno, jaké je zrovna roční období, Paříž je prostě krásná kdykoliv. Přečtěte si pár skvělých tipů, které vám pobyt ve městě lásky ještě zpříjemní.

celý článek

 

Cassis - romantika francouzské Provence

Cassis - romantika francouzské Provence

Pokud toužíte navštívit jedno z nejromantičtějších míst ve francouzské Provence, zavítejte do vesničky Cassis, která se schovává ve skalnaté zátoce asi 20 km jihovýchodně od Marseille. Najdete zde domky v pastelových barvách, které jsou roztroušeny po příkrých skalnatých svazích a táhnou se až k malému přístavu.

celý článek

 

Bayonne - na jihu Francie

Bayonne - na jihu Francie

Na jihu Francie se ve francouzské části Baskicka nachází přitažlivé a elegantní město Bayonne. To bylo kvůli své strategické poloze na hranicích mezi Francií a Španělskem po mnoho let jablkem sváru mezi těmito dvěma zeměmi. Přestože leží nedaleko rušného přímořského letoviska Biarritz, atmosféra je zde úplně jiná.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie