Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Mougins – oblíbené středisko Francouzské riviéry

Mougins – oblíbené středisko Francouzské riviéry

Město Mougins ležící asi 7 km severně od Cannes se stalo oblíbeným cílem světových celebrit. Má ideální polohu v kopcích nad Azurovým pobřežím a jeho hosté tak mohou pohodlně vychutnávat všechny jeho krásy. Doslova nadosah jsou tak pláže, pobřeží, živá letoviska, historická města, zapadlé vesničky a vyhlášená golfová hřiště Francouzské riviéry.

celý článek

 

Skryté gastronomické poklady jihu Francie

Skryté gastronomické poklady jihu Francie

Vydejme se na východ z města Bordeaux po rovnoběžce do vnitrozemí Francie. Tam najdeme ty pravé přírodní ráje a gastronomické poklady v podobě výjimečných vín a sýrů, ale také oblasti ideální pro pěstování různých plodin a chov zvířat, jako jsou husy a kachny. Nechybí ani divoce rostoucí houby, voňavé byliny, divoká lesní zvěř a sladkovodní ryby.

celý článek

 

Quimper - centrum bretaňské kultury

Quimper - centrum bretaňské kultury

Quimper je nejstarším městem francouzské Bretaně a hlavním městem starobylého vévodství Cornouaille. Město je poklidným centrem bretaňské kultury, sídlem těch nejlepších hrnčířů a místem, kde můžete vidět krásné staré hrázděné domy. Quimper ležící na soutoku řek Odet a Steir má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout, přesto je často opomíjen.

celý článek

 

Historické město Autun založil císař August

Historické město Autun založil císař August

V oblasti střední Francie, se v regionu Burgundsko rozkládá krásné historické město Autun, jehož historie sahá do 1. století před Kristem, kdy jej založil císař August. V té době bylo jedním z nejvýznamnějších měst římské Galie, dnes je lákavým turistickým cílem. Nejkrásnější výhled na něj se nabízí z kopce ležícího přímo na jih od města.

celý článek

 

Cesty na přání

Cesty na přání

Každý máme nějaké přání, chceme něco zažít, něco vidět. Cestovní a dopravní agentura Lido-CS se už 17 let snaží vyhovět svým klientům při uskutečňování jejich nápadů a přání. Jsme schopni zajistit jak cesty za poznáním, turistikou, sportem, kulturou a zábavou, ale i za nákupy a atrakcemi. Oblíbené jsou zejména Vánoční trhy, návštěvy Legolandu a podobně.

celý článek

 

Le Puy-en-Velay – "vztyčeno v údolí"

Le Puy-en-Velay –

Město Le Puy–en-Velay ležící ve Francouzském středohoří má jedinečnou polohu uprostřed náhorní plošiny, z níž se do mnohametrové výšky tyčí několik sopečných kuželů. Právě tyto vyhaslé sopky, kolem kterých se město rozrostlo, mu daly jeho název. Le Puy-en-Velay znamená totiž „vztyčeno v údolí“.

celý článek

 

Biot – výletní místo na jihu Francie

Biot – výletní místo na jihu Francie

Svými sklárnami a také krásným zachovalým centrem z 16. století se proslavilo jihofrancouzské městečko Biot. Je oblíbeným výletním místem dovolenkářů užívajících si nádherných pláží Azurového pobřeží. Ti alespoň na jeden den vymění přeplněné pláže, palmy, mořský vánek a azurové moře za poznání historie a francouzských tradic.

celý článek

 

Bordeaux - vznešený domov nejznámějšího červeného vína

Bordeaux - vznešený domov nejznámějšího červeného vína

Bordeaux platí za nejslavnější vinařskou oblast ve Francii. Rozlehlé vinice lemují tok řeky Garonny až k jejímu širokému ústí Gironde. Méně známé je Bordeaux jako historické město, které má po Paříži nejvíce památkově chráněných objektů v zemi. Jeho stará část se snovým názvem Měsíční přístav byla letos připsána na seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Saint–Malo - nedobytná pevnost a cíl turistů

Saint–Malo - nedobytná pevnost a cíl turistů

Na severozápadě Francie se na rozhraní Bretaně a Normandie nachází městečko Saint-Malo. Najdete jej ve stejnojmenném zálivu, na skalnatém výběžku u ústí řeky Rance. V minulosti bylo jen nedobytnou vojenskou pevností, zatímco dnes je přístupným vyhledávaným cílem turistů.

celý článek

 

Údolí zámků, vína a požitků

Údolí zámků, vína a požitků

Nejdelší francouzská řeka Loira teče rozlehlou a úrodnou rovinou od středu země až k břehům Atlantiku. Podél toku se rozprostírají vyhlášené vinohrady, ovocné sady, ale také významná historická města a nebývalé množství slavných královských zámků.

celý článek

 

Eurovíkendy - 10 nejoblíbenějších destinací

Eurovíkendy - 10 nejoblíbenějších destinací

Mezi českými turisty se stala velmi oblíbenou formou zahraničních výletů prohlídka nejkrásnějších metropolí Evropy. Během několika dní můžete poznat největší lákadla daného města, seznámíte se s památkami a užijete si i dostatek zábavy. A která metropole je mezi Čechy nejoblíbenější? Na plné čáře stále vyhrává šarmantní a noblesní Paříž.

celý článek

 

Paříž – eurovíkendy v místech, kudy kráčela historie

Paříž – eurovíkendy v místech, kudy kráčela historie

Nemáte kvůli svým pracovním povinnostem možnost vyjet si na delší dovolenou, a přitom byste rádi poznávali kulturní a historická evropská centra? Cestovní kancelář Neckermann, která nabízí nejlépe rozvinuté průvodcovské služby Thomas Cook Service, se postará, aby tyto dvě věci nebyly neslučitelné a žádné vaše přání nesplnitelné.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie