Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Francie - lokality a destinace

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Francie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Francie.

Zámek v Blois – místo bratrovraždy zachráněné před zkázou

Zámek v Blois – místo bratrovraždy zachráněné před zkázou

Na kopcích nad údolím řeky Loiry, které proslulo velkolepými zámky, se nachází malebné městečko Blois. Díky své unikátní poloze se stalo ideálním základnou pro turisty směřující všemi směry dále za poznáním této části Francie. Nejvýraznější dominantou Blois je nádherně zdobný zámek Château de Blois připomínající slavnou minulost města.

celý článek

 

Champs-Élysées – tady si byt nepronajmete

Champs-Élysées – tady si byt nepronajmete

Procházet se po Champs-Élysées, jedné z nejznámějších a nejrušnějších tříd Paříže, je snem nejednoho milovníka Francie. Tento světoznámý bulvár dlouhý 1910 metrů je lemován nejluxusnějšími prodejnami, bankami, restauracemi a kavárnami. Abyste si dali kávičku v některém ze zdejších podniků, musíte mít ale pořádně naducanou peněženku.

celý článek

 

Pojednání o cestě na poloostrov Giens a zpět

Pojednání o cestě na poloostrov Giens a zpět

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Vyjíždíme z Prahy chvilku po poledni (rozdíl od původního plánu – 4 hodiny). Cesta vede přes Plzeň (kde měli vůbec nejlevnější benzín – asi 21,50 Kč) až k Rozvadovu. Před Rozvadovem míjíme poslední českou pumpu (s McDonaldem), což netušíme a tak po bezproblémovém odbavení na celnici ve 14:25 hod se vydáváme do Německa s 10-ti litry benzínu v nádrži ..

celý článek

 

Pau – město, kde Francouzi propadli rugby

Pau – město, kde Francouzi propadli rugby

V jihozápadní Francii se rozkládá elegantní a uvolněné město Pau, které je vstupní branou do Pyrenejí. Naskýtá se z něj nádherná panoramatická vyhlídka na nejméně 83 třpytivých pyrenejských vrcholů. Pau však není vyhledáváno pouze milovníky pěší turistiky, toto historické královské město nabízí také řadu zajímavých památek i příjemné promenády.

celý článek

 

Tour de France - 3 500 km autem

Tour de France -  3 500 km autem

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Jmenuji se Denisa. Cestování je pro mě jako droga, kterou si musím jednou, dvakrát ročně dopřát. Ráda bych se s vámi podělila o pár zážitků z letošní cesty do a po Francii, jejímž plánováním jsem si krátila nekonečně dlouhou zimu. Nejedná se totiž o klasickou dovolenou.

celý článek

 

Francie - poznávání regionů

Francie - poznávání regionů

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - Poznala jsem některé regiony Francie, které, ačkoli jsou součástí jedné země, vyznačují se i různými kulturními nebo přírodními rozdíly. Každá část Francie je jiná, poznala jsem Provence, které místní lidé nazývají Côte d´Azur(Azurové pobřeží), kde vládne sluníčko a veselá nálada.

celý článek

 

Za nejkrásnějším divadlem do Orange

Za nejkrásnějším divadlem do Orange

Asi 20 kilometrů od Avignonu se na jihu Francie nachází staré město Orange, které opatruje jedny z nejvýznamnějších římských památek v zemi. Za římského císaře Augusta bylo totiž vzkvétajícím městem s fórem, chrámem a divadlem. Díky těmto stavbám bylo v roce 1981 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Rouen – město, kde byla upálena Johanka z Arku

Rouen – město, kde byla upálena Johanka z Arku

Starobylé město Rouen má bohatou a slavnou historii, bylo založeno jako římská osada a má mnoho významných památek. Roku 1431 zde byla upálena Johanka z Arku.

celý článek

 

Languedoc a Roussillon - kraj katarských hradů a vína

Languedoc a Roussillon - kraj katarských hradů a vína

V loňském létě jsem se vydal za dalším poznáváním mé milované Francie, tentokrát do její části, kam se jezdí jen málo - do kraje Languedoc-Roussillon. Vyjel jsem se svou oblíbenou cestovní kanceláří, která má Francii jako jednu ze svých specializací.

celý článek

 

Cagnes-sur-Mer - klenot Azurového pobřeží

Cagnes-sur-Mer - klenot Azurového pobřeží

Na půl cesty mezi jihofrancouzskými městy Antibes a Nice se na pobřeží rozkládá ještě jedno krásné město, jež stojí za návštěvu a sice Cagnes-sur-Mer. Turistům má hodně co nabídnout, ukrývá totiž dobře dochovanou středověkou čtvrť, hradní muzeum i olivový háj, v němž svá poslední léta trávil slavný impresionistický malíř Autuste Renoir.

celý článek

 

Val d Isére a Tignes – francouzská království lyžování

Val d Isére a Tignes – francouzská království lyžování

Francouzské zimní středisko Tignes je rájem pro lyžaře z celé Evropy a řadí se mezi nejlepší lyžařská centra na světě. Val d Isére, původně stará horská osada, se během desetiletí proměnila v monstrózní lyžařské centrum se špičkovými sjezdovkami a vybavením. Celkem 300 kilometrů sjezdovek s 97 lanovkami a vleky čeká na své lyžaře…

celý článek

 

Bayeux - tapiserii z Bayeux a impozantní katedrála

Bayeux - tapiserii z Bayeux a impozantní katedrála

Na severozápadě Francie se v regionu Horní Normandie rozkládá městečko Bayeux, které se ve světě proslavilo především díky své historicky významné a perfektně dochované „Tapiserii z Bayeux“. I bez ní by však stálo za návštěvu, protože ukrývá úžasně zachovalé historické jádro, impozantní katedrálu a řadu atraktivních muzeí.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie