Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Macinaggio

Macinaggio

Malá vesnice Macinaggio se nachází na severním cípu ostrova Korsika, který náleží k Francii. Macinaggio leží 36 km severně od Bastia. Vesnička je ideálním výchozím bodem pro výlety, je zde řada přírodních i architektonických zajímavostí.  Za vidění stojí mimo jiné facinující pevnost Columbano, několik kostelů a zajímavých kaplí. Macinaggio se hodí pro klidnější rodinnou dovolenou.

Na své si zde přijdou zejména milovníci pláží a koupání. V okolí Macinaggio je 7 písčitých pláží. Najdete zde přístaviště, které poskytuje přes 500 kotvišť. Macinaggio se nachází téměř na okraji mysu Cap du Corse, proto tu převládá větrné počasí. K dispozici je 585 míst ke kotvení, z toho 255 pro krátká zastavení. Přijímá lodě do maximální šířky 3,40 m a maximální délky 50 m. V blízkosti mariny se nacházejí tenisové kurty.

Tipy na výlety
Řadu návštěvníků lákají zejména krásné vycházkové cesty v okolí Macinaggio mezi mořem a pohořím.

Cap Corse  - putování po stezkách celníků
Putování po Cap Corse podél pobřeží po starých cestičkách celníků mezi vesničkami Macinaggio na severovýchodě a Centuri na severozápadě poloostrova.

Cap Corse - to je Korsika v miniatuře: strážní věže, kostely hrobky, malé přístavy, různobarevné pláže, vinice, překrásné výhledy do okolí. Jeden z nejhezčích výhledů se nabízí ze strážní věže v pitoreskní vesničce Nonza. Cap Corse je možno autem zběžně prohlédnout za jediný den.

Bastia - nyní druhé největší město Korsiky nemá záliv a klasické centrum jako ostatní města, a navíc není typicky korsické. Bastia byla do roku 1811 hlavním a také největším městem ostrova. Centrum města, kde panuje i večer čilý ruch, představuje 300 m dlouhé náměstí Saint-Nicolas. Vedle desítky kavárniček tu najdete majestátní sochu Napoleona III. z bílého mramoru. Pod citadelou, která vévodí starému městu, se rozkládá malebný starý rybářský přístav.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie