Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto

Porto

Porto je malebný a přestože malý, také velmi populární přístav ležící v zálivu Golfe de Porto na západě ostrova Korsika. Porto je situováno na konci stejnojmenné zátoky, která byla kvůli své fauně a floře zařazena do seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Město Porto leží přímo na břehu moře a je sevřeno mezi vysokými horami.

V přístavu najdete množství obchůdků, kaváren a restaurací. Město Porto, ležící asi 30 km jižně od Calvi, je i na korsické poměry unikátní - na jedné jeho straně nalezneme námořní přístav, na druhé se tyčí „tisícové“ vrcholy.

Z historických památek stojí za vidění pouze janovská strážní věž z 2. poloviny 16. století. Po její prohlídce navštivte ještě mořské aquárium, v němž můžete obdivovat faunu okolního moře včetně úhořů či mořských koníků.

Na oblázkovou pláž se dostanete z přístavu, pokud budete sledovat malou silničku lemující masivní skálu u strážní věže. Moře je v těchto místech velmi hluboké s množstvím útesů, pro potápění či šnorchlování téměř ideální.

Tipy na výlety
Z Porta můžete podniknout lodní výlet do Girolaty nebo do přírodní rezervace Scandola. Je to první vodní a pozemní rezervace ve Francii. Zaujímá přes tisíc hektarů moře a podobně rozlehlou plochu útesů, jeskyní a macchií. Málokteré místo na Korsice se může pochlubit tak úžasnou scenérií.

Jen 5 km jihozápadně od Porta se nachází Calanches, světoznámá oblast rudých granitových skal s majestátnými borovicemi. Z města lze podniknout i další výlety — do soutěsky Spelunca, do města Piana nebo na známé pláže Ficaiola a d´Arone.

Krásným výhledem na oblast Calanches, tentokrát ale z jihozápadní strany, se může chlubit i malebné městečko Piana. Piana je tvořena růžovými domky postavenými v kruzích kolem náměstí s kostelem z 18. století. Z rohu náměstí se můžete kochat překrásným panoramatickým pohledem na Portský záliv.

Ráj surfařů, Plage de Chiuny, se nachází další 2 km na sever. Pro lidi vyhledávající klid bude asi nejlepší Plage de Monachi, která leží v ústraní asi 1 km jižně od Cargese.

Záliv Golfe de Porto je tak nádherný, že je chráněn jako celek. Kouzelné vyjížďky a výletní plavby lodí vedou podél celého jeho pobřeží. Rudé útesy Calanche, svažující se přímo do moře, jsou nejlépe viditelné z lodě.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie