Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Propriano

Propriano

Rybářské městečko a letovisko Propriano je jedním z typických míst ostrova krásy, Korsiky. Najdete ho v zálivu Valinco, který je ohraničen na severu mysem Capu di Muru a zálivem Ajaccio, na jihu záliv ukončuje Punta di Campomoro s janovskou věží. Z malého rybářského přístavu byl vybudován důležitý obchodní přístav.

Propriano je přímořské letovisko ležící v závěru malebného zálivu. Zdejší přírodní přístav využívali již starověcí Řekové, Kartaginci a Římané. Teplé podnebí, malý přístav, pláže Murzettu a Rinaddiu a v létě lodní spojení s Marseille činí z tohoto místa centrum turistiky. Díky turistům, kteří přijíždějí do této oblasti trávit dovolenou, začalo být město také známým přímořským letoviskem a turistickým centrem.

Letovisko Propriano je uchycené na skalách jako „orlí hnízdo“. V minulosti oblast obydlená od doby bronzové, dnes jedny z nejvýznamnějších korsických lázní. Okolní překrásná příroda a tajuplná prehistorie těchto míst mají strhující a okouzlující atmosféru. V bezprostředním okolí (3 km severovýchodně) se nachází termální lázně Baracci známé svými léčebnými kúrami. Pozoruhodný je také oblastní korsický přírodní park.

Tipy na výlety

Filitosa
Na sever leží město Filitosa s 3 tisíci let starými menhiry vytesanými do podoby ozbrojených válečníků, kteří uprostřed kaštanového lesa vytvářejí nezapomenutelnou podívanou. Několik z těch nejlepších je vystaveno v Musée de Préhistoire Corse v Sarténe.

Sartene - (13 km)
- je vnitrozemské horské městečko se žulovými domy a dlážděnými uličkami nad údolím Rizzanese, má stinné platany a palmy. Starý janovský palác dnes slouží jako vinařské centrum s ochutnávkami místního vína. Musée de Préhistoire Corse v bývalé sarténské věznici se pyšní archeologickými vykopávkami z celého ostrova, zejména pak z Filitosy.

Bonifacio
Na nejižnějším výběžku na Korsice se nachází přístav Bonifacio, jehož opevněné horní město trůní na hrbolatých vápencových útesech s jeskyněmi vyhloubenými působením moře. Odtud je za jasného počasí nádherný výhled až na Sardinii. Citadela z 12. století kdysi sloužila jako centrum francouzské cizinecké legie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie