Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brive-la-Gaillarde

Brive-la-Gaillarde

Historické město Brive-la-Gaillarde je druhým největším městem regionu Limousin. Jedno z nejvyhledávanějších míst v Brive je eklektické muzeum na bulváru Jules Ferry, které je umístěno v krásné budově hotelu Labenche z 16. století. Už sama budova je ukázkou jihofrancouzské renesanční architektury. Samostatný dvůr muzea, rozlehlé galerie a ohromující různorodé sbírky z něho činí návštěvnický hit.

Staré město Brive je známé konáním každoročních trhů, například knižním trhem. V Brive jsou k dispozici veškeré služby, je zde muzeum, kino a řada pamětihodností. Konají se zde četné koncerty a nejrůznější kulturní akce.

Překrásný, ale nenáročný kostel sv. Martina ze 12. století na place Charles de Gaulle je pojmenován po jeho španělském obrozenci, který představil křesťanství široké mase pohanů v Brive. Kostel byl postaven jako poklona sv. Martinovi, jehož sarkofág zůstává nadále v kryptě kostela.

V létě je Brive ideálním místem pro nejrůznější sportovní aktivity. V Brive se můžete koupat v jezeře. Návštěvníci se zde mohou věnovat plachtění, vodnímu lyžování, kánoím, pádlování či surfování. Brive nabízí množství turistických cest a cest pro tůry na horském kole.

Tipy ny výlety
Okolí města umožňuje množství zajímavých výletů. Nacházejí se zde početné turistické okruhy okolím, které umožňují navštívit například Collonges, Le Gouffre de la Fage, jeskyně St. Antoine a Lamouroux. Brive je město nacházející se 73 km od Périgueux, 93 km od Limoges, 186 km od Clermont - Ferrand.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie