Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vouvant

Vouvant

Vouvant se nachází v regionu Pays de la Loire, na západě Francie. Jedná se o středověkou vesnici ležící 15 km od Fontenay-le-Comte a 48 km od Parthenay. Vouvant najdete na okraji slatinné krajiny Poitevin, na okraji obrovského lesa Mervent - Vouvant o rozloze 5 tisíc ha. Vouvant se hodí pro klidnou dovolenou zejména pro milovníky přírody, neboť vesnička je situována uprostřed krásné přírody.

Návštěvníkům Vouvant nabízí řadu zajímavých pamětihodností a možnost věnovat se různým sportovním aktivitám. Za vidění ve Vouvant stojí obranná a pevnostní díla zámku, Donjon, věž Mélusine z 12. století či románský most. Děti zajisté ocení návštěvu zábavního parku ve Puy du Fou (60 km od Vouvant). V létě se mohou návštěvníci věnovat jízdě na kánoích či rajtování. V bezprostředním okolí Vouvant vede mnoho turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tip na výlet
Poitevinská mokřina (Marais Poitevin) je oblast, v níž se potkávají sůl a voda, aby zde společně vytvořily zvláštní domov pro nesmírně bohatou faunu i floru. Je to skutečná lahůdka pro milovníky pěší turistiky a přírody.

Tato mokřina, obklopená středověkými opatstvími, byla kdysi mořským zálivem, posetým vápencovými ostrovy a poloostrovy, jako je Maillezais. Rozkládá se na více než 90 tisících ha kanálu a přírody. Nejvhodnějšími dopravními prostředky pro objevování těchto zelených Benátek jsou nepochybně loďky a čluny. Ale je možné projet je i na koni, na kole, na kánoi nebo i projít pěšky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie