Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rouffignac

Rouffignac

Malá, ale velmi významná vesnice Rouffignac je situována ve středu Francie, na severovýchodě regionu Poitou-Charentes. Leží na nejvyšším bodě pozoruhodné oblasti, v blízkosti Le Bugue a Les Eyzies-de-Tayac. Rouffignac se nachází v nadmořské výšce 300 m, 37 km od Sarlat, 20 km od Trémolat a 28 km od Beynac.

V Rouffignac jsou k dispozici veškeré služby, je zde i řada pamětihodností. V Rouffignac se návštěvníci mohou mimo jiné věnovat hraní tenisu, mají možnost zaplavat si v bazénu či udělat si výlet k jezeru, vzdálenému 6 km.

Jeskyně v Rouffignacu na severu jsou známé již od 15. století. Téměř 8 kilometrů jeskyní a štol je v dnešní době možné projet elektrickým vláčkem a spatřit tak kresby kozorožců, nosorožců, mamutů a zápasících jelenů. Tyto malby byly objeveny až v 16. století.

Některé z těchto jeskynních maleb byly objeveny již dřívějšími generacemi – například právě v Rouffignacu byly objeveny na stěně jeskyně stopy nápisů už z 16. století, ale v té době nikdo nevěřil, že by mohly být tak staré. První vědecké vykopávky začaly v polovině 19. století a odkryly důkazy života starého desítky tisíců let, s celými obdobími prehistorie: Mousteriané, Magdaleniané a další pravěké kultury byly pojmenovány podle zdejších nálezů.

První kosterní pozůstatky člověka kromaňonského byly nalezeny v roce 1868 při vykopávkách kvůli nové železnici v Cro-Magnonu. Prehistorie je předmětem vášnivého zájmu místních obyvatel. Zemědělci se na svých polích poohlížejí po opracovaných pazourcích a malá vesnická muzea vystavují místní nálezy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie