Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L'Ile de Ré

L'Ile de Ré

Letovisko L'Ile de Ré se nachází na ostrově Ré u západního pobřeží Francie, v regionu Poitou - Charentes. Letovisko leží 8 km západně od La Rochelle. Ostrov Ré je dosažitelný z pevniny 3 km dlouhým mostem s placeným mýtným. L'Ile de Ré je ideálním místem pro milovníky pláží a koupání, návštěvníkům nabízí řadu sportovních aktivit a zajímavostí, které stojí za vidění. Do L'Ile de Ré se můžete vydat na příjemnou rodinnou dovolenou.

Bílý ostrov Ré je typický svými křídovými útesy a písečnými dunami. Především dlouhé, prosluněné pláže a příjemné klima dělají z ostrova Ré oblíbený cíl všech milovníků slunce i nezničené přírody. Ostrov skutečně nabízí to nejrůznější vyžití – 90 km cyklostezek vede krásnými lesy i vinicemi, chráněnými oblastmi i salinami. Nízké domy s červenými střechami dodávají asi deseti ostrovním vesnicím od Pointe de Sablanceaux až k Pointe des Baleines zvláštní atmosféru.

Cyklisté dojedou do půvabných vesniček s malými bílými domečky i kostelními věžemi, které často sloužily i jako majáky, přivádějící lodě do bezpečných přístavů, do přístavů těch nejrůznějších člunů a jachet. A k tomu přistupuje ještě dobrá, ba možná více než dobrá strava, připravovaná z darů moře.

Tipy na výlety
Odtud se přímo nabízí možnost lodního výletu na nedaleký ostrov Ile d’Oleron, případně návštěva známé pevnosti Boyard. Program výletu můžete zakončit douškem vynikajícího koňaku v jedné z mnoha místních palíren.

Hlavní předností La Rochelleje je „Vieux Port“ („Starý přístav“), který je srdcem malebného příbřežního centra lemovaného spoustou restaurací. Staré město je obklopeno hradbami, které jsou volně přístupné a slouží zejména jako promenáda. Staré město je velmi zachovalé. Z přístavu se dá vyjet na ostrov Ile d´Aix a také k pevnosti Boyard.

Krajina kraje Charente-Maritime je zemědělsky zvelebena a plná historie. Na severu se rozkládají „Zelené Benátky“, což je oblast mokřad (francouzsky marchais, angl. Marsh) proťatá spoustou kanálů. Tato oblast oficiálně nazvaná Marchais Poitevin je oblíbeným výletním místem, zejména kvůli vodní turistice. Ve vnitrozemí kraje najdete taky významné oblasti Cognac a Pineua.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie