Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vaux Sur Mer

Vaux Sur Mer

Malá kouzelná vesnice Vaux Sur Mer se nachází na západě Francie, v regionu Poitou - Charentes. Vaux Sur Mer najdeme 43 km jižně od Rochefort, 43 km západně od Saintes. Vaux Sur Mer je známé zejména díky konání sezónních trhů se zemědělskými a mořskými produkty.

Zdejší oblast má kuchyni, která nezapře blízkost moře ani vliv jižního souseda. Ke klasickým pokrmům patří slepice v nejrůznější úpravě a rovněž paella – směs rýže, krevet, langust, oliv, kuřecího masa a hrášku. Běžným jídlem jsou kachny a husy, husí sádlo, koroptve i drobní ptáci (hrdličky, drozdi, strnadi) a samozřejmě mořské ryby. Najdete zde i ostřejší jídla, chilli papriky či slané ryby. Pěstuje se víno „bordeaux“, jehož destiláty se užívají i při vaření. Ze sýrů převažují kozí. Typickým alkoholem je armagnac.

Vaux Sur Mer je skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Veškeré služby jsou k dispozici v místě včetně půjčovny horských kol. Nachází se zde řada pamětihodností. Za vidění stojí mimo jiné pozoruhodný zámek Chemin des Douaniers, mezi mořem a duby, naproti majáku Cordouban.

Aktivní pobyt na břehu moře si mohou příznivci moře i adrenalinových zážitků užít všech aktivit spojených s mořským pobřežím – plachtění, surfování, potápění i jízdu na plážovém prkně. Návštěvníci Vaux Sur Mer mohou využít písečnou pláž a řadu sportovních aktivit. V létě se ve Vaux Sur Mer můžete věnovat plachtění (je zde i škola plachtění) a kánoím. Přibližně 15 km od střediska v Maine Gaudin mohou návštěvníci využít tenisové kurty, golfové hřiště či možnost rajtování. V okolí Vaux Sur Mer je množství turistických a cyklistických stezek a cest pro túry na horském kole.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie