Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L'Ile d'Oléron

L'Ile d'Oléron

L'Ile d'Oléron se nachází na ostrově Oléron při západním pobřeží Francie, v regionu Poitou - Charentes. Ostrov je autem dosažitelný 3 km viaduktem. Více než tři kilometry dlouhý most spojuje francouzský ostrov Oléron s pevninou. Je znám pro své mírné atlantické klima a téměř nekonečné pískové pláže. Na pobřeží dlouhém 80 kilometrů, lemovaném lesy je kolem dvaceti pláží.

Letovisko je vzdáleno asi 40 km od Rochefort, 65 km od La Rochelle a 40 km od Royan. L'Ile d'Oléron nabízí návštěvníkům možnost koupání a řadu vodních i jiných sportovních aktivit. L'Ile d'Oléron je ideálním místem pro milovníky sportu a hodí se pro aktivní rodinnou dovolenou.

Oléron je znám jako zářící ostrov plný slunečního svitu. Navíc Golfský proud vytváří příjemné klima s téměř středomořskou vegetací. Rostou zde palmy, kaktusy, tamarišky, oleandry a fíkovníky. Oléron je také ústřicovým ostrovem Evropy. Marennes d´Oléron, jak se místním mořským živočichům říká, jsou ve Francii nejoblíbenější ústřicí. Ale najde se zde i mnoho jiných plodů moře: korýši a nejlepší mořské ryby - platýz, kambala, cípal a rejnok.

Z přibližně dvanácti ostrovních městeček a vesnic je nejvýznamnější Le Chateau-d´Oléron, jehož hradby se vypínají přímo z moře. Další vesnice - Saint-Georges-d´Oléron přišla k prosperitě díky soli a vínu. Zachovala si svůj šarm díky tradiční ostrovní architektuře a hlavně románskému kostelu Saint-Georges-Cheray. Přístav Le port du Douhet, odkud kdysi vyjížděly obchodní lodě s nákladem soli, je dnes sportovním přístavem. V srdci ostrova se nachází Saint-Denis-d´Oléron, jež je hlavním městem a oplývá řadou památek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie