Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Champagne-Ardenne - informace o regionu

Region Champagne-Ardenne se nachází na severovýchodě Francie u hranic s Belgií. Skládá se ze čtyř departmentů (Aube, Ardennes, Haute-Marne a Marne) a jeho hlavním městem je Châlons-en-Champagne. Zdejší krajina je poseta důstojnými vesnicemi s románskými kostelíky a středověkými městy s trhy. A samozřejmě vinicemi.

Symboly regionu
Komu název připomíná opojný perlivý mok, není daleko od pravdy. Perlivé víno, které nese patentovaný název šampaňské, opravdu pochází z tohoto kraje. Místní benediktýnský mnich Pierre Perignon, správce opatství v Hautvillers, údajně jako první v 17. století upevnil speciální korkové zátky na nový typ láhve se zesíleným dnem a z obyčejného vína tak učinil nejznámější vývozní artikl této oblasti. Odborníci však tvrdí, že může jít o mýtus. Zdejší víno má podle nich přirozené sklony k šumivosti.

Symbolikou region Champagne-Ardenne ovšem zdaleka není pouze víno. Ve světě populární jsou i další místní speciality, například ardenská šunka a plněný pstruh.

Historické památky
Champagne-Ardenne dále nabízí spoustu historických památek. Tou nejvýznamnější je katedrála v Remeši, kde byla korunována většina francouzských králů. Zařazena je také na seznam na seznam památek UNESCO, protože patří mezi nejdůležitější katedrály francouzské historie.

Zatímco Remeš je významným centrem severní oblasti regionu Champagne-Ardenne, v jeho jižní části je to Troyes. Město známé díky svému textilnímu průmyslu. Za zmínku stojí mozaiková okna - nejrozsáhlejší mozaiková okna v Evropě (téměř 10 000 m²), která navzdory válkám nedoznala větší újmy.

Milovníci aktivní dovolenou najdou útočiště v pohoří Arden s jezerem Lac du Der, největší vodní nádrží v Evropě o rozloze 4 800 ha se 77 km břehů. Bylo vytvořeno za účelem regulace toku řek Marny a Seiny před jejich průtokem Paříží. Není bez zajímavosti, že se zde nachází 270 z údajně 500 v Evropě přítomných druhů ptáků.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie