Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Auvergne - informace o regionu

Auvergne je oblastí sopek a kaňonů. Její povrch tvoří sopečný masiv. Leží v samotném centru Francouzského středohoří a donedávna byla považována za docela zaostalý region. Nabízí jak jedinečné přírodní scenérie, tak i hodně historických a kulturních památek.

Auvergne je ideálním místem pro milovníky turistiky, cykloturistiky a výletů na horských kolech. Jeho rozloha činí přibližně 26 tisíc km.

Věhlas ve světě
Za vidění v Auvergne určitě stojí sopečné pohoří Mont-Dore, románská bazilika Notre Dame, sopečné jezero Guery, hlavní město Clermont-Ferrand, pohoří Monts du Cantal, kaňon řeky Jonte či poutní místo Le Puy en Velay. Světoznámého věhlasu se těší i zdejší lázeňské městečko Vichy (rodiště slavné kosmetické značky), továrna na pneumatiky Michelin a stáčírna minerálních vod Volvic.

Auvergne je oblast známá svým sopečným povrchem, není tedy divu, že většina staveb je z černého kamene. Návštěvníky většinou překvapí krásná, typicky gotická, avšak černá katedrála. Auvergne je po Alpách a Pyrenejích nejvýše položenou oblastí Francie. Celá oblast je chráněna, přesto se lze po sopečných kráterech libovolně procházet. Nejvyšší vrchol Regionálního přírodního Sopečného parku je Puy de Sancy se svými 1885 metry.

Jako většina regionů ve Francii má i Auvergne své místní speciality. Patří k nim sýr, prosolená šunka a sušená uzenina Le Puy. Pověstná místní zelená čočka vlastní dokonce ochrannou známku.

Sopky
Velkou část Auvergne tvoří Massif Central, proto se tak někdy nazývá celá oblast. Jedná se o hercynské pohoří z prvohorního vrásnění. Při již zmíněné aktivní sopečné činnosti před 30. miliony lety tady vznikla hluboká jezera a kaňony.

Nejvíce sopek je mladších osmi tisíc let, a dohromady tvoří Pásmo hor (La Chaîne). Severní oblast se nazývá Allier, tam jsou menší kopce, nejvyšší je Puy de Sancy s 1885 metry. Pro ochranu pohoří, ale i bezpečnost návštěvníků byl zřízen Regionální přírodní Vulkanický park.

V roce 2002 byl nově otevřen park Volcania, zábavný a zároveň naučný lunapark. Kromě letních turistů je oblast hojně navštěvovaná i v zimě lyžaři. Mezi nejznámějšími střediska patří Super Besse, Le Lioran a Le Mont Dore.

Auvergne je region, který byl vytvořen sopečnou aktivitou před 30 miliony lety. Kraj hornatý, ale neuvěřitelně půvabný. V kráterech vyhaslých sopek se rozprostírají jezera.  V 13. století získal tuto oblast král Filip August od markýze de la Fayette. Mezi slavné muže kraje patří i Vercingetorix, první galský král, nebo z moderních dob Blaise Pascal a bývalý prezident Georges Pompidou.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie