Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pays de la Loire - informace o regionu

Pays de la Loire se nachází, jak už název napovídá, v údolí řeky Loiry, konkrétně v jeho západní části. Leží v samém srdci Francie a po staletí je zdejší sladký život opěvován nejen francouzskými básníky. U turistů je kraj oblíben zejména pro svou fotogeničnost.

Zelený venkov, několika set kilometrů dlouhé pobřeží Atlantiku, stovky kilometrů splavných vodních cest, mírné podnebí, rovinatá krajiny poseta romantickými zámky a hrady to je Pays de la Loire. Ideální oblast pro cyklistiku, pěší výlety a pochopitelně vodní sporty.

Na již zmíněném, velmi dlouhém, pobřeží Atlantiku se nachází více než padesát přímořských letovisek. Jemný písek na kouzelných plážích láká především ke klidné rodinné dovolené.

Hlavním městem regionu je Nantes - město, v jehož těsné blízkosti ústí řeka Loira do moře. Turisticky zajímavější je však Angers, starobylé hlavní město oblasti Anjou, jinak též označováno za bránu západní části údolí Loiry.

Je pověstné Tapisérií s Apokalypsou, vystavené ve zdejším zámku. Úžasný výtvor byl utkán na objednávku pro vévodu Ludvíka I. z Anjou. Jde vlastně jen o část původní tapisérie, neboť celé dílo bylo při Velké francouzské revoluce roztrháno na pokrývky a rohožky. Současná tapisérie je velká 10 z předchozích 14 metrů. Znázorňuje výjevy z Apokalypsy svatého Jana z Knihy zjevení (originál byl rozdělen do 70 velkých obrazů).

Celý střední a dolní tok Loiry pokrývají výstavní panská sídla, významná města i starobylé kláštery. Oblast mezi městy Gien a Angers bývá označována zahradu Francie, rajskou krajinou plnou ovoce a květin. Proslulé jsou zejména zde pěstované slívy „Reine-Claude“, pojmenované podle manželky Františka I., dále z této oblasti pochází také výborný kozí sýr Sainte-Maure.

Gurmáni jistě ocení i pověstné víno Muscadet, které pochází z vinařské oblasti Nantes. Muscadet patřil až do poloviny minulého století k levným stolním vínům každodenní spotřeby, známým vysokým obsahem kyselosti. Málokdy se pilo jinde než zde. Jen díky úsilí místních vinařů ho dnes zná celý svět.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie