Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Île-de-France - informace o regionu

Île de France je jedním z celkem 27 regionů Francie, který je z větší části ohraničen řekami. Nejspíš proto dostal název Île, tedy ostrov. Svou rozlohou patří mezi menší regiony a řadí se až na 21 místo. Z hlediska počtu obyvatel se však Île-de-France nachází na místě prvním, protože pod sebe zahrnuje také metropoli Paříž.

Této oblasti vládl v roce 987 král Hugo Kapet, jehož království se formálně rozrůstalo směrem na západ a do jižní Galie, ale jeho skutečná moc ovládala pouze území o rozloze 100 krát 200 kilometrů kolem hlavního města Paříže. Francouzští králové z rodu Kapetovců tuto krajinu vybojovali v mnoha bitvách a tak byla zcela podrobena jejich výkonné moci. Oblast byla poměrně hustě osídlena již za vlády Římanů, dnes je proto dosti bohatá jak svým uměním, tak i architekturou – zejména tou gotickou. Île de France je označována za vlastní jádro celé Francie, protože právě odtud byla země řízena.

Region Île de France tak jak jej známe dnes, vznikl v roce 1976, když nahradil předcházející Region Paříž - Région Parisienne. Tento původní název však mnoho lidí používá dodnes. Tento specifický region je z turistického hlediska velmi přitažlivý, protože zahrnuje jak noblesní metropoli Paříž, tak je možné si zde užít i dostatku klidu mimo rušné ulice velkoměsta. K největším turistickým lákadlům patří doslova grandiózní zámek ve Versailles, městečko Chartres se svou nádhernou a velmi významnou katedrálou, či městečko St.-Denis, kde byla postavena první francouzská katedrála a královské pohřebiště.

Velmi atraktivní je také Sèvres proslavené svou porcelánkou z 18. století, elegantní město Meaux i Provins oplývající středověkou atmosférou. V Meudonu naleznete zajímavé muzeum, které je věnováno životu a dílu Augusta Rodina. Kulturní bohatství Île de France nezná hranic. V tomto nádherném srdci Francie najdete ještě takové skvosty, jako je zámek ve Vaux-le-Vicomte, zámek a lesík ve Fontainebleau a velký počet menších zámků. Krajinu doplňují také četná venkovská sídla jako Malmaison, který byl domovem císařovny Josefíny či Champs-sur-Marne, jenž patřil Madame de Pompadour, která byla milenkou Ludvíka XV.

Eurovíkendy: Paříž – co si nenechat ujít při návštěvě Paříže

Eurovíkendy: Paříž – co si nenechat ujít při návštěvě Paříže

Paříž má pověst nejkrásnějšího a nejromantičtějšího města na světě. Často bývá nazývána městem snů a od nepaměti magicky přitahuje umělce, spisovatele, myslitele i dobrodruhy. Stejně tak dnes přitahuje návštěvníky nejen z Francie, ale i ze zahraničí. Mnoho lidí se sem vydává na prodloužené eurovíkendy, během nichž je možné se seznámit s tím nejdůležitějším, co metropole nabízí.

celý článek

 

Do Paříže s dětmi: Zábavný program na 4 dny

Do Paříže s dětmi: Zábavný program na 4 dny

Pokud chcete cestovat za hranice s malými dětmi, jde to zařídit i tak, aby se bavily a celá rodina si to užila. Katka Mikulková, zakladatelka cestovatelského projektu Travelove, kde nabízejí zábavné cesty pro páry i rodiny, se s námi podělila se svým programem, jak strávit takové 4 dny právě v Paříži. Všechny aktivity v následujícím itineráři byly vybrány s ohledem na zabavení a zábavné vzdělávání dětí.

celý článek

 

Paříž klasická

Paříž klasická

Krví pokřtěná Marna proniká do Seiny, pařížská banlieu, périférique, Bercy, Národní knihovna … Seina si ještě ospale pohrává s chuchvalci mlhy, zelení mužíčci s košťaty přemýšlí nad probdělou nocí, kavárník ještě neví, zda už hodit stolečky ven… jen stará železná dáma pana Eiffela pyšně pohazujíc anténou vykazuje aktivitu.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie