Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Provence-Alpes-Côte d'Azur - informace o regionu

Azurové pobřeží (Côte d'Azur)

Azurové pobřeží, to je samozřejmě Francouzská riviéra, jedna z nejznámějších rekreačních oblastí na pobřeží Středozemního moře. Luxusní jachty, drahá auta, festival v Cannes… Ale nejen to. Azurové pobřeží je oblastí kontrastů.

Zatímco jižní stranu Azurového pobřeží lemuje Středozemní moře, na východě tvoří jeho přírodní hranici (a zároveň hranici se sousední Itálií) pohoří Alpes Maritimes. Na severní straně je oblast ohraničena velkým množstvím olivových hájů, na západní pak mohutným tokem řeky Rhôny.

Azurové pobřeží turistům tedy nenabízí pouze azurově průzračné moře, starobylé uličky vonící bylinami z balkónů i obchodů s kořením, atmosféru již zmíněného rušného společenského života v přímořských letoviscích. Azurové pobřeží nabízí i klid a pohodu vnitrozemí. Půvab a kouzlo jednoduchého, prostého života si lze vychutnat v ospalých vesničkách s rozsáhlými vinicemi, kozími farmami a vinnými sklípky.

Doporučení cestovních kanceláří
Své originální kouzlo mají i romantické ostrůvky a výběžky, které si lze prohlédnout i pěšky, po turistických trasách (Cap d' Antibes, Cap Martin nebo Cap Ferrat). Většinou se jde kamenitým terénem, proto je lépe na cestu se vybavit i pevnou obuví.

Všeobecně je jako nejvhodnější termín k návštěvě Azurového pobřeží doporučován začátek července. Je zde nejméně turistů a voda již má příjemnou teplotu - cca 24°C. V srpnu je sice moře tak o dva stupně teplejší, ale také zde již najdete přelidněné pláže a ucpané silnice.

Azurové pobřeží skýtá celkově velmi příjemné klima. Denní teploty se v létě pohybují od 27 °C nahoru, noci jsou pak o poznání chladnější. Vzhledem k horám je lépe na cestu si vždy přibalit alespoň nějaký ten lehký svetr, nejlépe větrovku. Přeháňky a bouřky tady totiž nejsou žádnou vzácností.

Provensálsko (Provence)

Provence – region levandulových polí a olivových hájů. Krajina plná barev, která inspirovala Van Gogha a změnila moderní malířství.
Provence, jedna z neodolatelných oblastí Francie, se rozkládá na jihovýchodě země galského kohouta. Z geografického hlediska se táhne od sněhem pokrytých vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Nejvyšším vrcholem oblasti je hora Mont Ventoux.

Pomyslné hranice Provence symbolicky hlídají opevněná města, vrcholky kopců jsou posety vesnicemi, které své polohy využívaly k ochraně před nepřátelskými útoky. Nejprve byla Provence kolonizována Řeky a následně Římany. Od Římanů taky pochází její jméno, neboť ti ji první začali označovat názvem Provincia.

Provence je vyhlášeným krajem nejen dobrého vína, ale i jídla – provensálská kuchyně je proslulá po celém světě. Od konce června do poloviny srpna zde kvetou levandulová pole, na podzim se sklízí olivy a lisuje olivový olej nebo oslavuje letošní vinobraní.

Provence je také území červeného, růžového i bílého provensálského vína. První vinnou révu zde zasadili Řekové 600 let před n.l. Položili tak základ vinařské tradici, kterou Francouzi rádi dodržují. Jejich zásah do krajiny dodnes připomínají dochované historické památky ve vnitrozemí, zejména monumenty ve městech Arles a Orange.

Majestátní sebevědomou atmosférou dýchá další významné město – Avignon. V minulosti bývalo sídlem papežů, dnes je vyhledávaným kulturním centrem. Nutno dodat, že proslulý zdejší Avignonský most už hodně zničený. Má už jen pouze čtyři, z původních 22, mostní oblouky.

Provance je dalším skvělým místem ve Francii vhodným k vodním sportům a pro cyklistiku. Na kanoích si nejlépe vychutnáte romantickou krásu a půvab zdejších soutěsek. Nádhernou scenérii nabízí Gorges du Verdon – evropský Velký kaňon (nejhlubší a nejširší kaňon v Evropě).

Na kolech se pak můžete seznámit s divokou krajinou přírodního parku Camargue. Tento rozlehlý mokřad je významným útočištěm mnoha druhů živočichů. Pokud budete mít štěstí, můžete se kochat napříkald pohledem na volně se prohánějící stádo camarguerských koní.

 

Nice – vychutnejte si atmosféru Provence

Nice – vychutnejte si atmosféru Provence

Na jihu Provence leží Nice, jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst Francie. Je hlavním městem a nejvýznamnějším letoviskem Azurového pobřeží, které je omýváno teplými vodami Středozemního moře. Návštěvníkům nabízí jak historické centrum, tak i perfektní koupání a společenský život. V Nice zkrátka zažijete skvělou dovolenou s nádechem luxusu.

celý článek

 

Avignon – Vatikán Francie

Avignon – Vatikán Francie

Francouzská Provence ukrývá spoustu krásných míst – je to kraj nekonečných vinic, levandulových polí, vápencových pohoří, malebných vesniček a nádherných starobylých měst. Jedním z nich je i Avignon ležící na břehu řeky Rhôny, který je obehnán hradbami. Při jeho návštěvě můžete obdivovat nejen slavný most, ale i spoustu dalších památek.

celý článek

 

Na Fontaine-de-Vaucluse byl i Cousteau krátký

Na Fontaine-de-Vaucluse byl i Cousteau krátký

V uzavřeném údolí na okraji roviny Vaucluse se rozkládá malebná středověká vesnička Fontaine-de-Vaucluse, jejíž krása se stala inspirací mnoha spisovatelům a básníkům. Zdejší atmosféra učarovala dokonce i jednomu z nejslavnějších italských renesančních básníků, Francescu Petrarcovi. Své návštěvníky však nepřestala vesnice okouzlovat dodnes.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie