Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rhône-Alpes - informace o regionu

Od zasněžených alpských plání až k olivovým hájům v údolí Drôme se rozprostírá rozmanitý rhônsko-alpský region, který je jedním z 22 regionů Francie. Jeho návštěva potěší jak milovníky vína, lyžaře a pěší turisty, tak i turisty toužící po poznávání historie a kulturním vyžití.

Region Rhône Alpes byl pojmenován po mohutné řece Rhóně, která jej protíná od severu k jihu a která je velmi významnou obchodní cestou. Její břehy jsou lemovány malými i většími městy, které díky její existenci prosperují. Dále nese region jméno po Alpách, které mu vytvářejí dramatickou scenérii. Pohled na panorama zasněžených vrcholů, kterým dominuje Mont Blanc – nejvyšší hora Evropy, doslova bere dech.

Hlavním městem a také významným centrem tohoto regionu je Lyon, jenž po Paříži vytváří druhou největší metropolitní oblast v zemi. Lyon je také nejstarším městem v regionu Rhône Alpes a nabízí tak množství historických památek i bohatý kulturní život. Najdete v něm prvotřídní muzea, mezi nimiž vyniká především Muzeum výtvarných umění, které je po pařížském Louvru druhým nejvýznamnějším ve Francii. Lyon je však také významnou průmyslovou metropolí i kulinářským centrem. Římané oblast, v níž se dnes nachází region Rhône Alpes kolonizovali ve 2. století před Kristem a dodnes je možné v některých městech najít pozůstatky této doby. Ty nejvýznamnější se nachází právě v Lyonu, nebo také ve Vienne a St.-Romain-en-Gal. 

Alpy se mohou pochlubit hned několika populárními a velmi kvalitními lyžařskými středisky, jako jsou například Chamonix nebo Courchevel. Zdejší hory však nejsou okouzlující jen v zimě, ale hojně vyhledávány jsou pro svou nedotčenou krásu také v letním období. Zdejší průzračně modrá jezera jsou vhodná k plavání nebo kanoistice, horské hřebeny a vrcholy zase lákají k pěší vysokohorské turistice. Místní unikátní fauna a flóra je chráněna v několika významných přírodních rezervacích. Jedinečné zvířecí i rostlinné druhy se vyskytují převážně ve vyšších polohách. 

Poklidná lázeňská městečka i četné zapadlé vesničky, které jsou rozesety po regionu, se pyšní osobitou lidovou architekturou. Ta je důkazem toho, jak drsný byl kdysi život zdejších farmářů a ovčáků. K vidění jsou rozlehlé kamenné či hrázděné statky a širokými balkony, do nichž se ukládaly zásoby na zimu. V regionálních muzeích je pak možné se seznámit s tradičním způsobem života před mnoha staletími. 

Na severu Rhône Alpes se nachází provincie Bresse, která se může pochlubit velmi úrodnou zemědělskou půdou. Proslula chovem kuřat, která mají dokonce svou ochrannou známku. Na jihu ležící Nyons se zase pyšní pěstováním velkého množství druhů oliv. Výtečná stolní vína pak pochází z provincie Beaujolais a vinice Côtes du Rhône. Ještě více na jih se pak region Rhône Alpes potkává s Provence, pro niž jsou typické levandulové, slunečnicové a olivovníkové háje.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie