Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rhône-Alpes - informace o regionu

Od zasněžených alpských plání až k olivovým hájům v údolí Drôme se rozprostírá rozmanitý rhônsko-alpský region, který je jedním z 22 regionů Francie. Jeho návštěva potěší jak milovníky vína, lyžaře a pěší turisty, tak i turisty toužící po poznávání historie a kulturním vyžití.

Region Rhône Alpes byl pojmenován po mohutné řece Rhóně, která jej protíná od severu k jihu a která je velmi významnou obchodní cestou. Její břehy jsou lemovány malými i většími městy, které díky její existenci prosperují. Dále nese region jméno po Alpách, které mu vytvářejí dramatickou scenérii. Pohled na panorama zasněžených vrcholů, kterým dominuje Mont Blanc – nejvyšší hora Evropy, doslova bere dech.

Hlavním městem a také významným centrem tohoto regionu je Lyon, jenž po Paříži vytváří druhou největší metropolitní oblast v zemi. Lyon je také nejstarším městem v regionu Rhône Alpes a nabízí tak množství historických památek i bohatý kulturní život. Najdete v něm prvotřídní muzea, mezi nimiž vyniká především Muzeum výtvarných umění, které je po pařížském Louvru druhým nejvýznamnějším ve Francii. Lyon je však také významnou průmyslovou metropolí i kulinářským centrem. Římané oblast, v níž se dnes nachází region Rhône Alpes kolonizovali ve 2. století před Kristem a dodnes je možné v některých městech najít pozůstatky této doby. Ty nejvýznamnější se nachází právě v Lyonu, nebo také ve Vienne a St.-Romain-en-Gal. 

Alpy se mohou pochlubit hned několika populárními a velmi kvalitními lyžařskými středisky, jako jsou například Chamonix nebo Courchevel. Zdejší hory však nejsou okouzlující jen v zimě, ale hojně vyhledávány jsou pro svou nedotčenou krásu také v letním období. Zdejší průzračně modrá jezera jsou vhodná k plavání nebo kanoistice, horské hřebeny a vrcholy zase lákají k pěší vysokohorské turistice. Místní unikátní fauna a flóra je chráněna v několika významných přírodních rezervacích. Jedinečné zvířecí i rostlinné druhy se vyskytují převážně ve vyšších polohách. 

Poklidná lázeňská městečka i četné zapadlé vesničky, které jsou rozesety po regionu, se pyšní osobitou lidovou architekturou. Ta je důkazem toho, jak drsný byl kdysi život zdejších farmářů a ovčáků. K vidění jsou rozlehlé kamenné či hrázděné statky a širokými balkony, do nichž se ukládaly zásoby na zimu. V regionálních muzeích je pak možné se seznámit s tradičním způsobem života před mnoha staletími. 

Na severu Rhône Alpes se nachází provincie Bresse, která se může pochlubit velmi úrodnou zemědělskou půdou. Proslula chovem kuřat, která mají dokonce svou ochrannou známku. Na jihu ležící Nyons se zase pyšní pěstováním velkého množství druhů oliv. Výtečná stolní vína pak pochází z provincie Beaujolais a vinice Côtes du Rhône. Ještě více na jih se pak region Rhône Alpes potkává s Provence, pro niž jsou typické levandulové, slunečnicové a olivovníkové háje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie