Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nord-Pas-de-Calais - informace o regionu

Nord-Pas-de-Calais je hraničním regionem severní Francie sousedící s Belgií. Historicky se jedná o bývalou oblast Flander. Tedy jen o polovinu bývalého území Flander, jeho druhá část se nachází v již zmíněné Belgii.

Kraj na první pohled trochu připomíná Holandsko. K vidění je zde spousta větrných mlýnů, kanálů, typických sedlových střech rodinných domů a na polích se pasou bílé krávy.

Podle údajů cestovních kanceláří patří region Nord - Pas de Calais k oblastem, kde se stále něco slaví. K místním zajímavostem patří například průmyslová památková rezervace uhelných revírů v okolí Douai. Snad nejznámějším přístavem je město Calais, odkud od roku 1994 vede do anglického Folkestonu Eurotunel. Podmořský tunel spojuje přes moře francouzskou pevninu s anglickou.

Pro zajímavost osobní doprava Eurostar má vlakové soupravy dlouhé cca 500 metrů, dosahující rychlosti až 300 km v hodině. Během jednoho roku jimi přepraví přes 6 milionu pasažérů.

Hlavním a zároveň největším městem regionu je Lille, křižovatka rychlovlaků TGV na trase Paříž - Brusel a Londýn. Zároveň jde také o hraniční město s bohatou, dobrodružnou historií, které se může pyšnit titulem Evropské město kultury z roku 1994.

Oblast Nord - Pas de Calais už v minulosti byla dějištěm mnoha bitev. Dochovaná opevnění měst zde proto nejsou žádnou vzácností, stejně jako dlážděná náměstí. Spíše než za turistický ráj je tento kraj považován za průmyslové centrum. Přesto zde lze nalézt mnoho kulturně i historicky poutavých míst.

Například v Cambrai jsou hned tři, minimálně architektonicky velmi zajímavé, památky - strážní domek, tvrz a hlavní hradní věž. Dalším turistickým lákadlem je hvězdicová Citadella v Lille. Nad dunami se pak stále tyčí pozorovací věže postavené Němci během druhé světové války. V kraji se vůbec nachází velké množství národních památníků a pomníků válečným obětem.

Rovinatá, pouze místy jemně zvlněná zalesněná krajina je ideální spíše pro cyklistiku. Například jízda na kole z Lille do Belgie se dá stihnout zhruba za dvě hodiny. Okolí řeky Somme ale nabízí mnohem víc cyklistických tras. Zkrátka do Nord - Pas de Calais kolo s sebou!

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie