Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Picardie - informace o regionu

Region Picardie se rozkládá na jih od regionu Nord – Pas de Calais. Byť je větší než jeho flanderský soused, jde o malé území ohraničené řekami Marne a Somme. Historicky jde o první oblast, která patřila Francii. Skládá se ze tří departamentů – Aisne, Oise a Somme.

Pikardie turistům nabízí k vidění úchvatné katedrály a gotické kostely, z nichž nejznámější je kostel St. Riquier z opatsví poblíž Abbeville, pocházející z 16. století.

K nejznámějším místům tohoto regionu patří město Amiens, ležící na řece Somme. Jeho katedrála Notre Dame je nejvyšší ve Francii a téměř nepoškozená přečkala i bombardování v roce 1940, kdy byla zničena většina starobylého centra.

V zelené picardské nížině, mimochodem ideálním místem pro cyklistiku, leží město Arras. Nachází se zde spousta podzemních úkrytů a dojemných památníků připomínajících hrůzy druhé světové války. Pod Grand´Place se nachází síť jeskyní vytvořená před více než tisíci lety.

Příjemnou dopolední vyjížďku nabízí také letovisko Le Touquet, nejvýznamnější město severního pobřeží. Za zmínku určitě stojí i ptačí rezervace Marquenterre a středověký hrad Coucy-le-Château. Region má i mnoho přístavů na břehu kanálu La Manche.

Vyhlášenou gurmánskou specialitou jsou místní zeleninové polévky a tzv. flamique a porions (česnekové suflé).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

USA a KANADA - jaro 2023

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA včetně návštěvy Niagárských vodopádů a kanadského Toronta. Zájezd pořádá CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie